Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 07:44

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 21 Spa 2009 09:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Lietuvių kalba - teleskopas į praeitį


     Šia tema rašiau, rašau ir rašysiu. Ne tam, kad išmokyti kalbėti ja. Beje, aš pats negaliu pasigirti ją mokąs, bet tam, kad mokantieji ją panaudotų ne tiktai buityje ir tiktai savo asmeniniam  bei savo šalies labui, bet pasitarnautų visai žmonijai.

     Mums likimas lėmė paveldėti kalbą, kuri yra gimininga tai, kuria kalbėjo žmonijos protėviai ir kuria mūsų protėviai tolimoje praeityje buvo sukūrę epus, šventus raštus, himnus, legendas, mitus, kuriuose dabar aptinkame gausybę informacijos iš pačios tolimiausios praeities.

     Tad mokant lietuvių kalbą ir radųs raktą bei "atrakinųs" šiuos šaltinius (o jį jau rado inž. R. Zubinas ir šia tema išleido knygą "Perkūnas"), galime netiktai sužinoti apie mūsų praeitį, bet ir kas gi žemėje vyko bei vyksta ir tai, ko mes dar nežinojome ligi šioliai. Beje, tas pats autorius apie tai rašo knygoje "Per praeitį į ateitį".
 
     Juk žmonija leidžia milijardus tam, kad sustabdyti klimato kaitą žemėje. Tuo tarpu Lietuvos mokslininkai, turėdami savo žinioje tokį, neperdėjęs pasakysiu, superteleskopą į praeitį, kaip lietuvių kalbą, nepajudina net piršto, kad be didesnių sąnaudų įmintų ir praneštų pasauliui šią mūsų planetos mįslę, kuri, beje, jau nebėra mįslė.

    Kodėl mūsų mokslininkai užsispyrusiai, nei žingsnio nuo Mindaugo laikų, nežengia giliau į praeitį? Ar tuo jie įžeis ar sukompromituos katalikybės sukurtą teologijos filosofiją? Juk vadovaujantis ligi šiol vis dar galiojančiais TABU, mes - lietuviai - sąmoningai stabdom mokslo progresą visoje žemėje. Be lietuvių kalbos, kaip jau sakiau, niekas ir niekada pasaulyje nepažins  praeities, o tuo pačiu žmonija nežinos ir savo ateities.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 04 Vas 2010 17:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Pirmasis liudininkas dievas Pradžiapatis


   Šio dievo pats vardas jau liudija apie jo vietą šioje žemėje. Jis liudija pačią HOMO SAPIENS pradžią. Šis vardas gana paplitęs senosios Indijos kultūros šaltiniuose. Anot tų pačių šaltinių, dievas Pradžiapatis pavedė dievui Brahmai žemėje tvarkyti visus neva žemiškuosius reikalus.

   Pastarasis dievas, simbolizavęs ir pačią pradžią, ir Saulę, vėliau pagimdė net septynis sūnus, kurie padėjo tėvui susitvarkyti ir Žemėje, ir aplamai Visatoje.

   Kiekvienais Dieviškaisiais metais, kiekvienas kurių trunka 6000 žemiškųjų metų, eilės tvarka pagal amžių, viešpataudavo kuris nors vienas Brahmos sūnus. Jie, kaip ir pats Brahma, simbolizavo Saulę bei būdavo Saulės dievais. Pastarieji turėdavo dar ir  savo dievus - pagalbininkus. Jie jau viešpataudavo tiktai Dieviškųjų metų viename iš laikmečių.

  Kadangi Dieviškieji metai turi dar aštuonis laikmečius, tai kiekviename jų, apart dievo Brahmos bei jo sūnų, viešpataudavo dar ir po aštuonis žemesnio rango dievus. Vienas tokių buvo dievas Agnis.

   Pastarasis dievas viešpatavo Saulės dievo Indros Dieviškuose metuose (nuo XII iki VI t. pr.m.e.) Ugnies laikmetyje, kurie tęsėsi nuo 9500 iki 8500 m. pr.m.e. Šio dievo vardo prasmės lietuviakalbiams aiškinti nereikia.

   Pagal dievo Brahmos sūnų skaičių, nesunkiai galime paskaičiuoti ir paties Saulės dievo Brahmos amžių. Pasirodo, kad jis viešpatavo nuo XLVIII iki XLII tūkstantmečio pr. m.e. O tai reiškia, kad dievas Pradžiapatis, anot mūsų protėvių arijų-baltų šaltinių, viešpatavo nuo LIV iki XLVIII t. pr. m.e.

   Tad arijų-baltų dievui Pradžiapačiui mūsų tūkstantmečio pradžioje suėjo jau 56 000 metų.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: TĘSĖJAS
StandartinėParašytas: 04 Vas 2010 23:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
TĘSĖJAS


   Šį pusdievį savinasi kiek graikai, tiek ir romenai.

   Pastarieji jį net vadina romėnų pradininku, o senovės graikų šaltiniuose jis yra įvardijamas kaip jūrų dievo Poseidono sūnus.

  Kaip žinome iš graikų šaltinių, po dievo Krono mirties, jo sūnūs - dievas Poseidonas ir dievas Dzeusas - pasidalino pasaulį. Poseidonui atiteko jūra, Dzeusui - žemė ir dangus.

  Kadangi apie juos gana išsamiai esu rašęs knygoje "Perkūnas", tad ilgiau ir neapsistosiu. Tiktai dar kartą atkreipiu dėmesį į Perkūnvaldžio Dzeuso vardo dzūkiškąją kilmę - Dzievulis Dzeusas.

   Kiek ilgiau apsistokime prie jūrų dievo Poseidono sūnumi Tęsėju, kadangi tai padaryti reikalauja jo specifinis vardas.

   Bet kokia kalba rašykite šį vardą, lietuviakalbiui jis reikš vieną ir tą patį - ko nors tęsėją.

   Tačiau ką Tęsėjas galėjo perimti iš savo tėvo Poseidono ir tęsti?

   Geriau susipažinus su senovės graikų šaltiniuose pateiktą informacija regime, jog Tęsėjas simbolizavo cunamį, įvykusį XIV a. pr.m.e. įvykusį   sprogus Tero ugnikalniui.

   Visos šaltiniuose minimos Tęsėjo kelionės, įskaitant ir su argonautais, reiškia vieną - tuo metu įvykusio cunamio geografiją ir galingumą.

    Mūsų protėvių informacijai, anot kurios, cunamio Tęsėjas metu Atėnuose per statomos šventyklos stogą vandens banga permetė net statybininkų vežimą su jaučiais, patikėti sunku. Tačiau vėliau mes jau matome Tęsėją keliaujanti net Juodosios jūros pakrantėmis.

   Įvertinus tai, kad cunamis Tęsėjas gimė Egėjo jūroje ir tai, kad kelyje iki Juodosios jūros jam reikėjo įveikti net Bosforo ir Dardano sąsiaurius, galime patikėti ir informacija, kuri mums praneša apie Tęsėjo darbus Atėnuose.
   
   O tai reiškia, kad Tęsėjas, savo tėvo jūrų dievo Poseidono jūroje vykdomus darbus, "garbingai"  tęsė sausumoje.

   Būtina įvertinti ir tuo metu buvusį žemėje vandens lygį jūroje. Juk, anot epo "Iliada", jau XII a. pr.m.e. Egėjo jūroje sprogęs tas pats Tero ugnikalnis, pagimdė cunamį Odisėją, kuris jau pasiekė ir Trojos pilies sienas.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: KITI LIUDININKAI
StandartinėParašytas: 09 Vas 2010 21:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
KITI LIUDININKAI...


  ANGLIJA!

  Kas dabar gali pasakyti kada gi būtent taip ji buvo pavadinta?

  Pilnai tai galėjo įvykti jau tada kai pirmieji šio krašto gyventojai rado jame akmens anglį ir panaudojo jį išganingajam kurui.

  Vienaip ar kitaip šis pavadinimas liudija, kad šio krašto gyventojai jau nuo seno kalbėjo lietuvių kalba.

  SKANDINAVIJA!

  Gana įtikinamą šio krašto pavadinimo versiją pateikė išeivė Jūratė Statkutė de Rosalės. Anot jos, šis krašto pavadinimas yra kilęs nuo gana dažno prie jo krantų laivų skendimo - tai buvo laivų skendimo šalis, kraštas.

  HENRIKAI, KARLAI, KAROLIAI, KARŪNA!

  Nereikalinga aiškinti, kaip plačiai Vakarų bei Vidurio Europoje buvo paplitę šie genčių bei valstybių rikių-valdovų vardai. O juk ne visi žino, kad jų kilmė yra lietuviška. Lietuviui ir aiškinti ilgai nereikia, kad Henrikas kilęs nuo žodžių - genties rikis (rikiuotojas, valdovas). O štai karlai bei karoliai - nuo lietuviškų žodžių karas, kariauti. Beje tą pačią kilmę turi ir ant jų galvų ir mūsų laikais besipuikuojanti brangakmeniais išpuošta auksinė karūna.

  Lietuvių kalbos archaiškumą bei paplitimą priešistoriniais laikais po Vakarų bei Centrinę  Europą liudija ir tūkstančiai šiame regione iki mūsų laikų nuo seno išlikę vietovardžių (upių, kalnų, miestų ir kt.) pavadinimai.

   O kur jau minėtos Skandinavijos gyventojų vardai su lietuviškais - laivas, rikis, sūnus: Rik-sonas (rikio sūnus), Laiv-rik-sonas (laivo rikio sūnus, Ei-laiv-rik-sonas (eisčių genties laivo rikio sūnus).

   Ar šie skandinavų vardai bei šios pavardės nėra įtakotos Sarmatijos kai, anot Tacito, svebai (vėliau švedai) dar gyveno į vakarus nuo Sarmatijos? Apie šią buvusią  įtaką gana plačiai rašo tas pats Romos istorikas Tacitas savo knygelėje "Germanija".

   Sarmatijoje, anot Klaudijaus Ptolemėjaus, gyveno 61 gentis. O, anot Herodoto, tarpgentinė kalba Skitijoje (vėliau Sarmatija) nuo seno buvo LIETUVIŲ?!

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Vas 2010 22:42 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Keletas pastabų:

    1. Anglijos pavadinimas kilęs iš germanų genties anglų pavadinimo. Germanų gentys anglai, saksai ir jutai maždaug  350–550 metais įsiveržė į tuo metu keltų ir romėnų mišinio gyvenamą Britaniją.

   Deja, nežinau, kaip tuo metu skambėjo anglų genties pavadinimas. Nes dabar angliškai skamba "Ingliš" . :img06:

  Ar senovinis germaniškas genties pavadinimas turi ką bendro su lietuvišku žodžiu "anglis", nežinau.

  2. Lietuvių kalba yra viena iš archaiškiausių indoeuropiečių kalbų - tai reiškia, kad ji palyginti mažai pakito per praėjusius kelis tūkstantmečius. Kaip tik todėl lietuvių kalboje gana daug žodžių, kurie labai panašūs į kitų archaiškų indoeuropiečių kalbų žodžius: sanskrito, hetitų, sen. graikų,lotynų ir kt.

  Beje, slavų kalbos taip pat išsaugojo daug archaiškų bruožų - tame tarpe ir tokių, kurių neliko netgi baltų kalbose. Slavų kalbos yra ypač artimos vakarų baltų kalboms - ypač prūsų kalbai. Vakarų baltų kalbos yra ir jotvingių bei kuršių kalbos. Žiemgalių ir sėlių kalbos dabar jau vis dažniau priskiriamos vakarų baltų kalboms. Lietuvių, latvių ir latgalių kalbos - rytų baltų kalbos.

  Matyt, rytų (Maskvos - Mazgavos) galindai irgi kalbėjo rytų baltų kalba. Vakarų galindai gyveno šalia prūsų ir jotvingių - todėl spėjama, jog jie kalbėjo kalba artima prūsų kalbai.

  3. Įvairūs duomenys rodo, kad baltų gentys gyveno daug toliau į vakarus, nei dabar yra rodoma žemėlapiuose. Matyt, tos gentys gyveno pramaišiui tarp kitų indoeuropiečių genčių - germanų, ilyrų, keltų.

  Yra hipotezės, kad į vakarus nuo prūsų gyvenusios gentys kalbėjo (gal būt), kalba ar kalbomis, tarpinėmis tarp baltų ir germanų (tokioms tarpinėms gentims priskiriami vadinami rytų germanai - vandalai, gotai, burgundai - labai gali būti, kad jie kažkada kalbėjo baltų kalbomis, bet laikui bėgant buvo asimiliuoti germanų ir taip atsirado "rytų germanų" kalbos).

  O pagal kitą hipotezę, slavai, gyvenę į pietus nuo vakarų baltų, buvo, kalbiniu (ir teritoriniu) požiūriu, tarpinės gentys tarp baltų ir ilyrų.

  Deja, ilyrų kalbų palikimas yra labai menkas ir todėl sunku tokias hipotezes tvirtai pagrįsti ar paneigti.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 10 Vas 2010 15:20. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Germanų gentys?
StandartinėParašytas: 10 Vas 2010 09:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Germanų gentys?


  Pastarosios, kaip liudija šaltiniai (Herodoto "Istorija", Hadriano Daikovičiaus "Dakai", Klaudijaus Ptolemėjas), I-jo t. pr. m.e. viduryje dar gyveno Mesopotamijoje; III-II a. pr.m.e. - jau Dunojaus upės baseine; o štai Reino upės baseine apsigyveno tiktai erų sandūroje. Tad šias gentis statyti į vieną gretą su keltais ar baltais-lietuviais, yra nekorektiška ir neleistina. Nors ir lietuvių, ir germanų šaknys yra ir Mesopotamijoje.

  Keltų kultūrą  Centrinėje Europoje pagimdė dar I-jo t. pr.m.e. viduryje iš Rytų Europos  link Atlanto vandenyno persikėlusios gentys. Būtent todėl jos ir buvo vadinamos nuo lietuviško žodžio keltis-keltais.

  Netenka abejoti, kad keltus sudarė dešimtys genčių, tačiau jų tarpgentinė kalba buvo lietuvių. Tai liudija ir to laikmečio pagrindinės arijų-baltų  religijos vyriausiųjų šventikų-krivių krivaičių vardai - Didonis, Metonis, Baisonis ir kt.

  Anot Romos istoriko Tacito, erų sandūroje Sarmatija viešpatavo ir įtakojo ne tiktai Rytų Europoje bet ir iki pat Reino upės baseino, kur tuo metu jau apsigyveno  germanų gentys. Pastarieji šiame regione buvo dar naujokai. Tad ir daryti politinę, ekonominę ar karinę įtaką Sarmatijai, ar tarp Sarmatijos bei germanų tuo metu gyvenusiems svebams, negalėjo ir nedarė.

   Prūsai gi tuo metu gyveno prie Baltijos jūros ir, matomai, buvo labiau giminingi baltams-lietuviams nei germanams. Gal būtent dėl menko skirtumo tarp, prie Baltijos jūros gyvenusių Sarmatijos genčių bei prūsų, Tacitas jų nepastebėjo ir  savo "Germanijoje" nepaminėjo.

  Ateityje patariu daugiau remtis anų laikų šaltiniais, nei mūsų laikais vyraujančia nuomone, kuri dažnai būna tendencinga.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Germanų gentys?
StandartinėParašytas: 10 Vas 2010 15:24 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tęsėjas rašė:
Germanų gentys?

  Pastarosios, kaip liudija šaltiniai (Herodoto "Istorija", Hadriano Daikovičiaus "Dakai", Klaudijaus Ptolemėjas), I-jo t. pr. m.e. viduryje dar gyveno Mesopotamijoje;


   Gal galima būtų pamatyti tikslias citatas?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Germanijai-germanai
StandartinėParašytas: 10 Vas 2010 17:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Germanijai - germanai


   Herodotas "Istorija" pirmojoje knygoje "Klėja" punkto 125 pabaigoje rašo: "Kitos persų gentys yra šios: pantialėjai, derusijai, germanijai."

   Rumunų archeologas ir istorikas Hadrianas Daikovičius knygoje "Dakai" ("Vaga", Vilnius, 1973 metai) psl. 44 rašo: "III šimtmetyje (aprašomos III a. pr.m.e. Dakijoje (Trakijoje) vykusios kovos - Tęsėjo pastaba), tuo metu, kai Transilvanijos dakai kovojo su keltais, o Moldavijos dakai to šimtmečio gale turėjo grumtis su germanų gentimi bastarnais, kurie, norėdami įsibrauti į dakų kraštą, be perstojo juos puldinėjo, Munteanas lygumos getai kaupė jėgas".

  Atkreipkite į "to šimtmečio gale".

  Juk tai susieta su mūsų laikais vadinamąja Aleksandro katastrofa, kuri, anot šaltinių, įvyko 335-323 metais pr.m.e. Juos metu žlugo daugelis Azijos kultūrų, jų tarpe ir persų. Persų gentys gelbėjosi kuri kaip galėjo. Germanijai pasidavė į tuo metu buvusius rytus - link Atlanto vandenyno, kur "to šimtmečio gale" dar tiktai Dunojaus deltoje grumiasi su moldavais dėl vietos po Saule.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2010 21:25 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
    Deja, tai tik hipotezė, paremta vienu vieninteliu vardo paminėjimu - "germanijai", kur beje, neaišku, kaip šis pavadinimas skamba originalo kalba.

    Kaip dažnai būna, tai gali būti tik elementarus pavadinimų sutapimas (tokių yra nemažai vien tik Europos istorijoje, o jei dar ir Aziją apimtume, tai galime rasti tūkstančius sutapimų - panašiai skambančių pavadinimų įvairiausiomis kalbomis).

   O be to, kur parašyta, jog tie "germanijai" gyvena Persijoje.

   Tai, jog tos Herodoto minimų "germanijų" genties kalba (jei ji iš tikro priklausė germanų kalbų grupei) galėjo būti panaši į to metų persų kalbą, yra visai įmanomas dalykas - juk ir vieni ir kiti yra indoeuropiečiai. Lygiai taip ir lietuvių kalbą laikė kilusia iš graikų, lotynų kalbų ir net sanskrito, nes visų šitų kalbų panašumas akivaizdus.

   Herodotas galėjo žinoti ir tai, kad persų kalba labai panaši į kitų iranėnų - skitų, sarmatų, tuo metu gyvenusių šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje - kalbas.

  Bastarnai - šios genties (tautos) etninė priklausomybė iki šiol nėra vienareikšmiškai nustatyta. Jie gyveno Juodosios jūros šiaurinėje pakrantėje, vietose, kurias vėliau užėmė sarmatai (iranėnai). Dažniausiai senieji autoriai sieja juos su galais (keltais skordiskais), sarmatais ir net skitais, o vėliau jau su germanais.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _3-4cc.png

Paveikslėlis

 Plačiau čia:

Бастарны
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... 0%BD%D1%8B

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Germanijai - germanai
StandartinėParašytas: 10 Vas 2010 23:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Germanijai - germanai


   Herodoto "Istorija" pirmoji knyga "Klėja", psl. 60, punktas 125 teigia:

   ...Persus (suprantama, kalbama apie  Persijoje Herodoto (485-425 m. pr.m.e.) laikais gyvenusius persus) sudaro daug genčių. Kai kurias gentis Kyras subūrė ir prikalbėjo sukilti prieš medus. Tai buvo žymiausios persų gentys (jų įtakoje yra visos kitos): pasargadai, marafijai, maspijai. Kilmingiausi yra pasargadai; jiems priklauso achemenidų giminė, iš kurios kilo persų karaliai. Kitos persų gentys yra šios: pantialėjai, derusijai, germanijai. Visos šios gentys verčiasi žemdirbyste, o kitos - dajai, mardai, dropikai, sagartijai - yra klajoklės".

  Kad germanijai ir germanai viena ir ta pati gentis, liudija ne tiktai vardo stebėtinas panašumas bet ir:

  -- germanijų išėjimas iš Mesopotamijos ir sutapimas su tuo metu Aleksandro vardo įvykusia katastrofa, sunaikinusia ir Persiją, ir Graikiją, ir daugeli tuo metu Mažojoje Azijoje klestėjusių  kultūrų;

 -- germanijų pastovus ėjimas tik į to meto  rytus - link Saulės;

 --  pagaliau, germanų giminingumas jų kaimynams prūsams, kurie, mano manymu yra persų palikuonys. Bet tai tiktai prielaida, kurią jaunieji tyrinėtojai gali ir patvirtinti, o gali ir paneigti.

    Gaila, negaliu Tamstai  pateikti ištraukos iš Klaudijaus Ptolemėjaus "Tetrabiblos". Tačiau užteks ir ištraukos iš Publijaus Kornelijaus Tacito (56-117 m.) "Rinktinių raštų" skyriaus "Germanija" (iš antro punkto) :

    "... Beje, žodis "Germanija"- naujas ir neseniai prigijęs, juk pirmieji, peržengę Reiną ir išvarę galus, šiandien vadinasi tungrais, o anuomet - germanais....".
 
    Klaudijus Ptolemėjas teigė, jog germanai prie Reino apsigyveno I a. pr.m.e. Tacitas gi teigia - "Žodis "Germanija "neseniai prigijęs".

    Suprantama, dėl sąvokos "seniai" ir "neseniai" galima ginčytis. Tačiau kažin ar būtų taip parašęs, jei tai būtų įvykę daugiau nei prieš du šimtmečius.
 
   Verta dėmesio ir tame pačiame šaltinyje (ir net punkte) Tacito informacija:

    "...jie garbina iš žemės kilusį dievą Tvistą ir jo sūnų Maną, germanų giminės protėvį ir įkūrėją."

   Jau anksčiau buvau rašęs, kad Maną (Meną, Moną, Miną ir t.t.) arijų kultūrose daugelis genčių laikė savo dievu ar žmogumi - pradininku. Ne išimtis buvo ir germanijai. O juk Manas (Menas, Monas, Minas) simbolizavo tuo metu jau penkis šimtmečius mūsų žemės pusrutulyje švietusi šviesulį Mėnulį.

  Tad  germanijų genties net vardas yra kilęs nuo lietuviško žodžio Mėnulis.
   
   Tad kas kam ir už ką privalo būti dėkingas?

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Vas 2010 23:48 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
 Gerb. Tęsėjau,

  deja, bet iš šaltinių nesimato jokio akivaizdaus ir aiškaus ryšio tarp Herodoto minimų persiškųjų germanijų (5 amžiuje iki Kristaus, ir kažkur dabartinio Irano teritorijoje) bei 1 mūsų eros amžiuje Tacito ir kitų autorių minimų germanų (daugybės genčių), gyvenančių Šiaurės Europoje, ir besiveržiančių į pietus - į Romos imperiją.

  Apskritai, senovės tautų ir genčių etninę giminystę įmanoma nustatyti tik kalbotyriniais metodais, bet tam reikia turėti pakankamą kiekį tekstų arba bent jau įvairių žodžių ir vardų.

  Visi kiti metodai yra tik galimybė pasiūlyti tam tikras hipotezes, bet ne jas pagrįsti.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 11 Vas 2010 11:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Ryšys tarp amžių bei kultūrų


    Nesu lingvistas, bet jeigu aš regiu žodyje "germanijai" keturias priebalses ir ta pačia tvarka išdėstytas tas pačias priebalses kitame tos pačios reikšmės bei paskirties žodyje "germanai", tai man iš karto norisi žinoti - kas šios žodžius sieja ir aplamai ar galimas tarp jų koks nors ryšys.

   Man net į galvą neateis ieškoti sąsajų tarp Herodoto minimų Afrikoje gyvenusių ir tebegyvenančių "garamantų" bei "germanų", nors ir šis žodis turi tas pačias ir ta pačia tvarka išdėstytas priebalses. Priežastis tame įsimaišiusi penktoji priebalsė "t".

   Juk mūsų protėviai dažniausiai rašydavo tiktai priebalses, o balses skaitytojai bei vertėjai jau įsistatydavo patys pagal savo išsilavinimą ir pagal laikmetį.

   Kad rasti tarp persų germanijų bei mūsų laikų germanų  fizinį ir antropologinį ryšį bei ryšį laike, būtina susipažinti gerai, ar bent jau šiek tiek, su Marijos Gimbutienės archeologiniais tyrinėjimais Europoje, su Romos poeto Ovidijaus epais knygoje "Metamorfozės", su graikų istorikų, geografų bei filosofų raštais ir su kitais knygose "Perkūnas" bei "Per praeitį į ateitį" nurodytais šaltiniais.

   Išvardinti visas šiuose šaltiniuose šių genčių giminingumą patvirtinančias nuorodas ir jas susieti su tuo laikmečio geofizine situacija Žemėje, čia yra tiesiog neįmanoma ir neužsiimkime tuo. Geriau perskaitykime šias Romualdo Zubino knygas ir mažiau liks nežinomųjų ir abejotinų klausimų.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 11 Vas 2010 14:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tęsėjas rašė:
   Juk mūsų protėviai dažniausiai rašydavo tiktai priebalses, o balses skaitytojai bei vertėjai jau įsistatydavo patys pagal savo išsilavinimą ir pagal laikmetį.


    Tik priebalses, dėl savo kalbų specifinių ypatybių, rašė ne mūsų protėviai indoeuropiečiai, o įvairios semitų kalbomis kalbėjusios tautos (pvz., finikiečiai). Ir dabar taip rašo arabai.

    Indoeuropiečių kalbose, dėl jų specifinių savybių, praleisti balses yra neįmanoma, nes tada nieko nebus įmanoma suprasti - yra daugybė žodžių su vienodomis priebalsėmis, o skirtingos balsės vaidina lemiamą vaidmenį.

    Todėl senovės graikai, perėmę finikiečių raštą, tuoj pat dalį finikiečių raidžių, žyminčių garsus, kurių nebuvo graikų kalboje, panaudojo balsių užrašymui.

    Senosiose indoeuropiečių kalbose be to ypatingą vaidmenį vaidino ir balsių ilgis, todėl, pvz., pas senovės graikus ir į tai buvo atsižvelgta. Ir dabar lietuvių kalboje, išlaikiusioje senovinį balsių skirstymą į ilgus ir trumpus, mes jų ilgumą pažymime raidėmis ą ę ė ų ū y.

    Ir senojoje rusų kalboje buvo įvairūs "keisti" balsiai, kurie dabar jau seniai išnykę, tačiau raidės, juos žyminčios išsilaikė iki pat rusiško rašto reformos 1918 m.:

История русской письменности

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1% ... 1%82%D1%8C

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1% ... 1%82%D0%B8

Глаголица

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0% ... 1%86%D0%B0

Кириллица
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 1%86%D0%B0

Русская дореформенная орфография
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%B8%D1%8F

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Kas ką įtakojo?
StandartinėParašytas: 11 Vas 2010 16:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Kas ką įtakojo?


   Jeigu mes susiaurinsime diskusiją iki kalbos bei rašybos, mes patys save įvarysime į kampą ir pastatysime sau, šachmatininkų kalba, patą, ką beje jau mokslininkai ir yra padarę.

   Ar ne todėl vis dar nesugeba atsakyti į klausimus: kas buvo tie graikų herojai? Kas buvo Aleksndras Makedonietis, Adomas su Jieva, Mozė, Nojus, Saliamonas ir t.t., ir t.t.

  Juk gerą tūkstantmetį sąmoningai buvo naikintas mūsų protėvių materialusis palikimas, tame tarpe ir raštas bei patys raštai.

  Tad mūsų laikais tenka tiktai pasikliauti, ačiū dieve, išlikusiais mūsų protėvių šaltiniais, kurie mums atskleidžia ne tiktai mūsų protėvių bet ir visos žmonijos praeitį ir net ateitį. Ne be reikalo mūsų protėviai mums paliko posakį- pažinsi praeitį, žinosi ir ateitį!.

   Deja mes vis dar nesugebame šiuose šaltiniuose įžvelgti tai kas juose iš tikrųjų rašoma. Vis dar reikalaujama tiesioginių įrodymų. Deje laikas, gamta bei religijų kova juos jau seniai sunaikino.

   Tad ieškodami tiesioginių liudijimų, vieno ar kito fakto, aiškiai patvirtinančių įrodymų, mes bereikalingai gaištame laiką.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Senovės Egipto dievas LINAS
StandartinėParašytas: 14 Vas 2010 10:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Senovės Egipto dievas LINAS liudija!


    Graikų istorikas Herodotas knygos "Istorija" "Euterpė" dalyje (79 p.) rašo:

    "Egiptiečiai turi savų iš kartos į kartą perduodamų giesmių, todėl jokių svetimų giesmių nepripažįsta. Tarp įvairių ir įdomių jų papročių reikia paminėti paprotį giedoti Lino giesmę, kurią gieda taip pat Finikijoje, Kipre ir kitur. Nors įvairios tautos ją nevienodai vadina, bet ji yra ta pati helenų giesmė, taip pat vadinama Linu. Daug kuo stebėjausi būdamas Egipte, bet labiausiai mane stebino, iš kur jie paėmė Lino giesmę. Matyt, jie nuo senų laikų ją gieda. Egiptietiškai Linas vadinasi Maneras. Egiptiečiai pasakoja, kad jis buvo vienturtis pirmojo Egipto karaliaus sūnus. Jo ankstyvą mirtį jie apraudojo raudomis, ir toji tada buvo pirmutinė ir vienintelė egiptiečių rauda."

   O štai toje pat knygos dalyje (p. 4) Herodotas rašo:

   "... Taip pat šventikai tvirtino, kad egiptiečiai pirmieji dvylikai dievų davė vardus, o helenai juos perėmė, jie ir pirmieji pastatė dievams aukurus, statulas, šventyklas, iškalė akmenyse jų atvaizdus. Kad tai teisybė, daug kur pats įsitikinau. Anot jų, pirmasis Egipto karalius žmogus buvo Menas. Jam valdant, visas Egiptas, išskyrus Tebų nomą, buvęs ištisa pelkė, ir žemiau Merido ežero nebuvę ne vienos vietos neapsemtos vandens..."

   Kaip jau žinome, Menu buvo vadinamas Mėnulis. Apie jį mes jau kalbėjome.

   Tad susiekime, skaitytojau, šiuos dievus, karalius į vieną visumą ir taps aišku, kad be lietuvių kalbos proistorijoje niekaip neišsiversi.

   Kad dievas Linas simbolizavo būtent linus bet ne ką nors kitką, liudija pats Herodotas.
 
   "Euterpė" dalyje p. 81 rašoma:

   "Egiptiečiai dėvi lininius, apačioje mezginiais papuoštus chitonus, vadinamais kalasirais. Ant chitonų užsimeta baltus vilnonius apsiaustus. Tačiau į šventyklas neina su vilnoniais drabužiais ir su jais nelaidojami, nes tai būtų nepadoru...".

   "Euterpė" p. 37 rašoma:

   "...Drabužius dėvi lininius, visados švariai išskalbtus; tuo jie ypač rūpinasi.... ".

   Manau, kad papildomas komentaras šioje vietoje lietuviakalbiams yra visiškai nereikalingas. O tiems, kurie nori pažinti praeitį, nori ar nenori, teks mokytis lietuvių kalbos.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Lietuvių kalba Egipte!?
StandartinėParašytas: 14 Vas 2010 17:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
  Lietuvių kalba senovės Egipte!?

  Ar tai neturėtų būti atskira kalba?  Ar neprivalėtų ji būti perkelta į Lietuvos universitetų auditorijas.

  Jeigu jau prieš 2500 metų graikų mokslininkui kilo klausimas - iš kur ir kada ši kalba (beje, Herodotas nežinojo, kieno ji buvo) atsirado Egipte, tai kodėl mūsų laikais, mes lietuviai, žinodami, kad tai buvo mūsų  bočių kalba, "nekeliame" šio klausimo ir neieškome atsakymo į jį?
 
   O gal ši problema taip pat neverta dėmesio, kaip ir aplamai Trečiojo geofizinio dėsnio egzistencija Žemėje ir, suprantama, kitose Saulės sistemos planetose?

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 18 Vas 2010 12:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Kaip rikis Valdemaras tapo kunigaikščiu Vladimiru?


    Deja, tai liudijančių šaltinių neišliko, tad tenka projektuoti pagal Česlovo Gedgaudo knygoje "Mūsų praeities beieškant" rastą medžiagą.

    Prieš pradedant šios įžvalgos vystymą, pirmiausiai būtina pasakyti, kad kalbama bus apie X amžiuje Rytų Europoje buvusios Gardarikės federacijos paskutinįjį amžių.

   Tuo metu Gardarikės ribos rytuose siekė Uralo kalnus, vakaruose Vyslos upę, šiaurėje Baltijos, pietuose Juodąją jūras.

   Gardarikės šiaurėje sostinė buvo Gardinas, pietuose - Kijevas.

   Pats federacijos darinio pavadinimas byloja, kad tai rikijų (dabar   vadinamųjų kunigaikštijų) sąjunga. Beje, tai išties buvo laisvanoriška rikijų sąjunga. Anot Klaudijaus Ptolemėjaus, erų sandūroje ši federacija, tuo metu vadinama Sarmatija, jungė net 61 gentį. Visos jos kalbėjo skirtingomis kalbomis. Tačiau visas jas nuo seno jungė gamtoje vykę fiziniai procesai, likimas ir, anot Herodoto, tarpgentinė lietuvių kalba.

   X-jo a. pabaigoje prie MARIŲ buvusioje Kijevo rikijoje, valdė RIKIS   VALDE-MARAS.

   Kaip žinome, tuo metu, jau daugiau nei pusę tūkstantmečio, tęsėsi nuožmi kova tarp naujojo bei senojo tikėjimų.

   956 metais nuo Gardarikijos jėga bei gudrumu buvo atplėšta Vanduolės (Vyslos) upės žemupyje buvusi Vanduolikos rikija. Katalikybę priėmęs Vanduolijos rikis Daugonis pasikrikštijo ir su karaliaus karūna nuo Romos popiežiaus gavo Čekijos karaliaus titulą ir karaliaus Mieško vardą.

    Nesnaudė tuo metu ir pietuose klestėjusios krikščioniškoios Bizantijos imperijos, išpažinusios pravoslavų tikėjimą, vadovybė. Ji padarė viską, kad rikis Valdemaras atsisakytų savo senojo arijų-baltų tikėjimą ir priimtų pravoslavų.  

   Taip valdęs mares mūsų rikis iš arijaus-balto tapo pravoslavu, o iš Konstantinopolio vadovų gavo karaliaus karūną, kartu su ja ir Kijevo karalystę bei karaliaus Vladimiro (nuo rusiškų žodžių vladetj mirom - valdyti pasaulį) vardą.
 
   Taip X-me amžiuje buvo į gabalus suskaldytas arijų-baltų tikinčiųjų pasaulio paskutinysis bastionas. Iš galingos Gardarikijos federacijos šiaurės vakaruose liko tiktai Lirworikija su sostine Gardino mieste.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 19 Vas 2010 17:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Lietuvių kalba iki senovės Graikijos!


   Beje, senovės Graikijos kultūros pradžia laikoma VIII a. pr.m.e. Žemiau gi aprašoma katastrofa buvo įvykusi dar anksčiau - XII a. pr.m.e. pradžioje.

  Štai ką apie ją rašo metereologas Vladas Portapas knygelėje "Apie tvaną ir Atlantidą" (psl. 238):

   "Sprogus milžiniškam Santorino ugnikalniui, į orą pakilo dešimtys kubinių kilometrų uolienų, pelenų....

   Po baisiojo sprogimo susmuko į viduryje atsiradusią tuštumą Santorino sala, vėl sukeldama didžiulius cunamius, nuniokojusius Viduržemio jūros pakrantes. Į ugnikalnio tuštumą patekę didžiuliai vandens kiekiai dėl karščio pavirtę garais, sukėlė naujus sprogimus, dar kartą sudrebinusius katastrofos apimtą rajoną...."
.
  O štai ką apie tą pačią katastrofą epe "Odisėja" (XII giesmė, p. 234) savo ainiams praneša  įvykio liudininkas. nežinomas arijų-baltų  Krivių Krivaitis. Odisėjas:

       "Šitap į sąsiaurį mes įsiyrėm ir krūpčiojom nuolat:
235   Skilos bijojom iš ten, o iš čia nemirtinga Charibdė
        Siurbė pro žiotis baisias karščiuosius vandenis marių.
        Srovę kai vėmė laukan, kunkuliavo, kaip katilas karštas,
        Ugnį pakūrus po juo, ir tiško aukštai į padangę
        Putos į šonus abu, uolų pasiekdamos viršų.
 240  O kada siurbė vidun karčiuosius vandenis marių-
        Jūra, atrodė, pareis į jos gerklę, aplinkui tik sklido
        Gausmas siaubingas uolos, pro apačią matėsi dugnas
        Su akmenėliais pilkšvais. Iš baimės perblyško vyrai.
        Kol, išsigandę mirties, spoksojom visi į Charibdę.
 245  Skila suspėjo pagrobt iš mūsų gaubtojo laivo
        Šešetą vyrų, pačių drąsiųjų, pačių galingųjų...
 255  Šitaip spurdėjo ir jie, kai Skila nešės į urvą
        Ir prie angos prarijo visus, nors šaukės pagalbos,
        Tiesė rankas į mane ir gynės jėgom paskutinėm.
        Vaizdo, graudesnio už tą, nesu aš niekad regėjęs
        Savo akim, nors jūrų keliuos baisybių netrūko."

   Taip mes alegorinėmis priemonėmis įvykio liudininko esami informuojami apie maždaug 1180 m. pr.m.e. įvykusį Tero ugnikalnio susisprogdinimą, kurį, anot šaltinių, simbolizavo dangų remiantį Atlantą ir kur, anot Platono, kadaise klestėjo Atlantida.

   Beje, Odisėjas, anot inž. Romualdo Zubino, simbolizuoja žemės drebėjimą, o Charibdė- sūkurį-piltuvą jūroje.

  Skila gi simbolizuoja Egėjo jūros dugne po Tero ugnikalnio sprogimo atsivėrusią ertmę-skylę.

   O tai reiškia, kad tuo laiku arijų tikinčiųjų pasaulyje vyraujanti kalba buvo lietuvių. Juk niekas negali užginčyti, kad epe minimas žodis Skila bei lietuviškasis -skylė, turi tą pačią reikšmę.
   
    Ar nekelia nuostabą, prieš trisdešimt du šimtmečius arijų mokslininko-erudito - įvykio liudininko Krivių Krivačio ir mūsų laikų mokslininko Vlado Portapo, to paties geofizinio įvykio aprašymų stebėtinas sutapimas?

  Tačiau dar didesnę nuostabą kelia tai, kad "akmens amžiuje" žmonės be jokių specialių priemonių ne tiktai stebėjo. bet ir sugebėjo su smulkmenomis (jūros dugne net pastebėjo atsivėrusių akmenukų spalvą) aprašyti ir alegorinėmis priemonėmis ainiams perduoti ypatingai retą ir superpavojingą gamtos įvykį, kuris šimtus kilometrų spinduliu sunaikino aplink save viską kas tiktai buvo gyva.

  Juo labiau, šis ugnikalnis juk buvo Egėjo jūroje ir nuo kalniuko jo ne stebėsi. Tad kaip gi sugebėjo tai padaryti mūsų protėviai? Ar ne laikas jau mums keisti apie juos mūsuose nusistovėjusią nuomonę?

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 25 Vas 2010 19:24 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
   2010 02 18 užvardijime turi būti Valdemaras, bet ne Voldemaras.
 
   Pastarasis vardas, kaip ir Vladimiras, yra jau išvestinis iš senovėje lietuvių kalboje vartoto pareigybinio vardo Valdė mares - Valdėmaras.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Vas 2010 17:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tęsėjas rašė:
   2010 02 18 užvardijime turi būti Valdemaras, bet ne Voldemaras.
 
   Pastarasis vardas, kaip ir Vladimiras, yra jau išvestinis iš senovėje lietuvių kalboje vartoto pareigybinio vardo Valdė mares - Valdėmaras.


   Ištaisiau. :img06:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 08 Kov 2010 13:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Ir slavus pagimdė lietuviai ?!


  Aleksandras Štolis knygoje "Dievai ir gigantai" (psl. 229) rašo:

  "...Pasiuntinys atplėšė (Šlimanui skirtą) laišką (1885 mю)  ir perskaitė: "Atvyksiu šiandien vakare su dviem damomis. MLSN" (mat, tuometiniame arabiškame turkų rašte nebuvo balsių ir todėl visos europietiškos pavardės buvo rašomos tik priebalsėmis, Humano pavardė, pavyzdžiui, HMNN.

    MLSN - kas tai galėtų būti? Malsenas, Melsenas, Milsenas, Molsenas, Mulsenas?  O gal tai koks anglas? Mulsonas, Milsonas? Ar kas pažįsta žmogų tokia pavarde? Niekas, visi purto galvas...."

   Dabar pats laikas prisiminti, kad geofiziniai procesai taip lėmė (lemia ir lems), kad mūsų arijų-baltų gentys iš Mažosios Azijos į Nemuno kraštą ėjo bangomis. Tai vyko ir II-I t. pr.m.e. sandūroje, ir I t. pr.m.e. pabaigoje. I-jo m.e.t. viduryje, atšilus Rytų Europoje klimatui, eilinį kartą iš pietų į šiaurę vėl patraukė nemažas būrys gyventojų. O tarpgentinė-tarptautinė kalba buvo lietuvių.

   Visi jie vietą po Saulę išsikovodavo ginklu. Laimėję mūšį iš džiaugsmo šaukdavo - ŠLOVĖ! Beje, raštuose, matomai, kaip ir seniau Turkijoje, būdavo rašoma tiktai priebalsėmis - ŠLV. Laikui bėgant Š virto S, o vietoje Slovė - Slava, o dar vėliau ir visi šia lietuvių kalbos atmaina kalbantys žmonės buvo  pavadinti slavais. Tai, tikėtina, įvyko VI-IX a.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 10 Kov 2010 21:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
     Kas pagimdė Pontijų Pilotą?

   Daugelyje šaltinių mini prie Juodosios (Ponto) jūros gyvenusią Ponto gentį. Suprantama, kad šios genties pilių gyventojai, tuo metu vyravusioje tarpgentinėje lietuvių (arijų-sanskrito) kalboje, buvo vadinami Ponto piliečiais. Pastarieji ir tapo Pontijo Piloto prototipu.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Slavų tėvavardžiai
StandartinėParašytas: 12 Kov 2010 19:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
   Slavų gimimo teorijos naudai liudija ir rusų tėvavardžių bei daugelio slavų tautų (tame tarpe ir lenkų) pavardėse esanti galūne - vič (vyčius-vytis).

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Slavų tėvavardžiai
StandartinėParašytas: 12 Kov 2010 20:12 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tęsėjas rašė:
   Slavų gimimo teorijos naudai liudija ir rusų tėvavardžių bei daugelio slavų tautų (tame tarpe ir lenkų) pavardėse esanti galūne - vič (vyčius-vytis).


1. Lenkų pavardėse -vič nėra, lenkams būdinga -ski.

Lenkai su -vič yra kilę iš Lietuvos Valstybės teritorijos - tai sulenkėję lietuviai, jotvingiai arba baltarusiai.

2. -vič būdingas baltarusiams ir pietų slavams (serbams-kroatams).

3. -vič, o tiksliau -ovič, -evič, savo prasme bei kilmę tiesiogiai atitinka lietuvių -aič-iai (Gediminaičiai, Kęstutaičiai, Jogailaičiai, ...).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Ne lenkuose esmė!
StandartinėParašytas: 12 Kov 2010 23:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
    Siūlau pažvelgti į Česlovo Gedgaudo knygoje "Mūsų praeities beieškant" Andrev žemėlapį  ir pažvelgti, kur XV-XVI a. buvo Polonia. Tuo metu tai buvo mažytė ir nereikšminga valstybėlė Vyslos vidupyje.

   Tad visiškai natūralu, kad būtent ji kaimynių buvo įtakojama, tame tarpe ir kaimyninės Lietuvos, kurios kalba ilgą laiką buvo tarptautinė (tarpgentinė) visoje Rytų Europoje.

   Ne pro šali paimti ir Marijos Gimbutienės sudarytą slavų paplitimo žemėlapį. Jame regime slavų arealą nuo Uralo kalnų iki Vyslos.

   Dabar paimkime kalbininkų žemėlapius su lietuviškais toponimais Rytų Europoje ir sugretinkite su slavų paplitimo arealu. Pamatysite, kad ten, kur nuo seno buvo lietuviški vietovardžių pavadinimai, vėliau ten "apsigyveno" slavai.
 
   Esmė ne lenkuose, bet kas ir kada pagimdė slavus aplamai, tame tarpe, suprantama, ir lenkus.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Ne lenkuose esmė!
StandartinėParašytas: 12 Kov 2010 23:56 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tęsėjas rašė:
   Esmė ne lenkuose, bet kas ir kada pagimdė slavus aplamai, tame tarpe, suprantama, ir lenkus.


   Slavų kilmė - labai sudėtinga problema. Čia reiktų keletą lapų prirašyti, kad bent pagrindines teorijas pateikčiau.

   Todėl siūlau pasiskaityti Zigmo Zinkevičiaus knygą "Lietuvių kalbos istorija", 1 tomą.

   O ir čia forume slavų etnogenezei yra skirtas visas skyrius - pasiskaitykite:

Slavų genčių, tautų ir jų kalbų istorija
Slavų genčių, tautų bei kalbų susiformavimo istorija, ryšiai su baltų gentimis
http://lndp.lt/diskusijos/viewforum.php?f=21

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 13 Kov 2010 15:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Dievų tarnas Gaunimedas


  Tikslinga palikti slavus ramybėje ir persikelti į priešistorinius laikus. Juo labiau, kad dar neteko aptikti rimtesnės Ganimedo-Perkūnvaldžio Dzeuso vyno pilstytojo vardo studijos.

  Tad persikelkime į II-jo t. pr.m.e. antrąją pusę.

  Pasirodo, kad lietuvių kalba graikų kultūrai padovanojo ne tiktai jau mūsų pažįstamą Tęsėją, bet ir dievo Dzeuso vyno pilstytoją Ganimedą.

  Juk tiktai lietuvių kalbos dėka galima įminti šio dievaičio tikrąsias pareigas ir jo prigimtį.

  Tikėtina, kad Ganimedo vardas, kaip ir derėjo anais laikais, buvo kilęs iš jo darbo arba vykdomų pareigų. Jis ne tiktai pilstė vyną, bet ir jį gamindavo-gaudavo. Iš vardo regime, kad vynas dievams būdavo gaminamas iš medaus. Ne be reikalo bitės ir mūsų laikais laikomos dieviškomis būtybėmis.

  Tad netenka abejoti, kad vyno dievams pilstytojo vardas atsirado nuo žodžių "gauna medaus gėrimą" - Gaunamedas.

   Visos kitos šio vardo atmainos yra jau vertėjų bei perrašinėtojų išmislas. Dažnai vardai aplamai  neverčiami. Mūsų laikais prie to ir einama.

   Tačiau, kaip šį vardą perrašinėtojai ar vertėjai bekraipytų, lietuviai visada jame įžvelgs ne dieviškąjį, bet lietuviškąjį pradą!

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Graikų pusdievis Heraklis
StandartinėParašytas: 13 Kov 2010 21:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Graikų pusdievis Heraklis. Kas jis?


  Apie jį gana išsamiai rašoma Romualdo Zubino knygoje "Perkūnas".

  Be didesnės įžangos pasakysiu, kad tai yra Tero ugnikalnio, sprogusio apie 1350 m. pr.m.e., pelenų simbolis.

  Tai liudija ir Heraklio "nuveikti darbai", ir vardas.

  Visi jo "darbai" buvo labai siaubingi. Šaltiniuose jo "darbų" apimtis bei geografija yra labai plati, tad šioje vietoje šios pusės nenagrinėsime.

  O štai jo vardo kilmę panagrinėti verta. Ir tai galima padaryti, vėlgi, tiktai lietuvių kalbos pagalba.

  Pirmiausiai atkreiptinas dėmesys į pirmąją vardo dalį -Her.

  Šioje vietoje būtina prisiminti Herodoto informaciją apie Dniepro aukštupyje gyvenusią gerų gentį ir tai, kad būtent šiame regione, ir tiktai jame, anot Herodoto, būdavo laidojami visi skitų valdovai. O tai reiškia, kad ši vietovė buvo susieta su dievybėmis ir buvo laikoma dieviškąją.

  Tad netenka abejoti, kad ir dievai bendratyje būdavo vadinami gerais-geraisiais. Graikuose raidė g virto h ir dievai tapo herais. Net dievo Dzeuso sesers ir žmonos vardas buvo Hera.

  Daugelis dieviškųjų herojų ar pusdievių taip pat turėdavo dieviškumo pradą simbolizuojantį priešdelį her. Tai regime ir Heraklio varde.

 O antroji Heraklio vardo dalis lietuviams jokių abejonių nekelia - tai aklas, aklis. Ir iš tiesu - ar ugnikalnio pelenai turėjo akis? Tad jie skriedavo ten, kur juos nešdavo oro srovės, o nukrisdami ant žemės, storu sluoksniu padengdavo ir dirbamus laukus, ir kaimus, ir miestus.

 Tad netenka abejoti, kad Heraklio vardas reiškia aklą dievą ir simbolizuoja ugnikalnio pelenus.

 Juk jis ir šaltiniuose yra įvardijamas - pusdievis Heraklis.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Lap 2011 10:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Norvegų sostinė OSLAS - tai Baltijos jūros asla!


   Šiauriniame Žemės pusrutulyje, šylant klimatui, palaipsniui ir Žemės gyventojai iš pietų kėlėsi į šiaurę. Taip atėjo laikas kraustytis šiauriau ir tarp sarmatų  bei germanijų gyvenantiems svebams (vėliau švedai ir kiti skandinavai), apie kurios dar erų sandūroje rašė Romos istorikas Tacitas.

   Pastarasis rašė ir apie ypatingai didelę įtaką svebų kultūrai, kurią erų sandūroje svebams darė sarmatai. Netenka abejoti, kad abidvi šios kultūros, kaip ir visos gentys priešistoriniame laikmetyje, tarpusavyje susikalbėdavo tarpgentinę lietuvių kalba.

   Tad dabar tampa aiškiau, iš kur Skandinavijoje atsirado ir Laiv-rikių, ir Laiv-rik-sonų (sūnų), Ei (eisčių-aisčių genties)-laiv-rikių bei Ei-laiv-rik-sonų ir analogiškų sulietuvintų  pavardžių bei lietuvišku pavadinimu miestas-tvirtovė, pastatytas prie pat įplaukos į Baltijos jūrą. Netenka abejoti, kad šio miesto-tvirtovės pagrindinės funkcijos buvo užkardyti (būti asla) bekontrolinį (bemuitinį) lavų patekimą į Baltijos jūrą arba, atvirkščiai, išvykimo iš jos vandenų.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lap 2011 20:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Kaip vergai tapo variagais?


    Aš manau, kad niekam nekelia abejonių, kad  lietuviai tardami galva, o rusai - golova, kalba apie tą patį objektą, tiktai skirtingomis kalbomis.

    Ar ne analogiška situacija yra ir su lietuviškuoju -vergai- bei rusiškuoju - variagai-?

    Lietuviškajame žodyje -vergas- esančios visos priebalsės rusiškajame variante yra paliktos tos pačios ir net jų eiliškumas yra paliktas tas pats - pakeistos tiktai balsės.

    Ir lietuviškieji vergai, ir "rusiškieji variagai" Rytų Europoje upėmis tampė baržas. Netenka abejoti, kad tai buvo ir vanduolių (Vanduolės-Vyslos žemupyje), ir aisčių (eisčių), ir kitoms mūsų protėvių gentims priklausę karo belaisvei-vergai, tampė baržas Rytų Europos upėmis.
 
    Beje, rusiškų "variagų" "paplitimas" Rytų Europoje puikiai liudija, kad lietuvių kalba priešistoriniame laikmetyje šiame krašte buvo plačiai paplitusi ir net buvo tarpgentinė kalba.
 
   O istorikų ar kalbininkų siejimas vergų-variagų su skandinavais ar normanais švelniai tariant yra išmislas.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Lap 2011 22:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Paaiškinu:

    1. Lietuvių kalbos žodis "vergas" yra tiesiogiai susijęs su kitu lietuvišku žodžiu - "vargas".

    2. Rusų kalbos žodis "враг" - priešas yra kilęs iš senesnio žodžio "ворог" - kuris irgi reiškė "priešas" (beje, šiems žodžiams yra giminingas rusų žodis "вор" - "vagis").

    3. Etimologiškai visi šie žodžiai (taip pat ir skandinaviškos (šiaurės germanų)  kilmės "variag" - taip slavai vadino vikingus, žodis iš sen. skandinavų *varingr „sąjungininkas, bendrijos narys“)) yra kilę iš tos pačios senos indoeuropietiškos šaknies, kuri lietuvių kalboje puikiai išsilaikė žodyje "var-yti" (tai yra ginti gyvulius).

   Senaisiais laikais būtent galvijų nuvarymas indoeuropiečių gentims buvo karo sinonimas (germanų kalbose ši reikšmė iki šiol išliko žodyje war - karas), o tas, kas nuvaro galvijus - priešas (rusų kalboje tai ir reiškia žodis "враг"). Jei jį pagaudavo, jis tapdavo vergu ir vargdavo vargą(lietuvių kalboje išlikusios reikšmės).

   P.S. Labai gali būti, kad lietuviški žodžiai "vergas" ir "vargas" bei rusiški "ворог" ir "врог" yra kilę būtent iš variagų pavadinimo - variagas buvo priešas, o pagautas vagiant galvijus, tapdavo vergu.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2011 13:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
   Kam reikalinga aiškinti taip sudėtingai ir taip  neaiškiai, jeigu mano pateiktame variante daugiau negu aišku - vergų socialinė žmonių klasė laikui bėgant slavų kalboje tapo variagais. Beje, patys rusai sutinka su tuo, kad jų kalba "gimė" iš lietuvių kalbos.

  O painioti šioje vietoje skandinavus ir, juo labiau, germanus, yra nedovanotina klaida. Juk jie į Europą iš Mesopotamijos atkeliavo tiktai prieš pat erų sandūrą. Tad didesnės įtakos priešistoriniais laikais Europos kultūroms  padaryti negalėjo.

   Nepamirškime, kad ant rusų pečių ir mūsų laikais yra lietuviška galva-golova, bet vokiečių  kopf.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Lap 2011 15:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
   Yra toks mokslas - lyginamoji kalbotyra (jau 19 amžiaus viduryje jo pradmenys pasirodė). :img06:

   P.S. Rusų kalba kilo ne iš lietuvių kalbos, o iš slavų senosios prokalbės.

   Štai iš kur kilo ši prokalbė - yra įvairių nuomonių.

   Pagal vieną iš teorijų, slavai (senieji) buvo pietvakarinių baltų dalis, gyvenusi į pietus nuo senųjų prūsų ir jotvingių žemių, tai yra piečiau dabartinės Varšuvos.

   Tuometines čia gyvenusias pietvakarinių baltų gentis gerokai paveikė ilgalaikiai kontaktai su ilyrais (venedais) ir - gal būt - keltais (o gal ir kažkokia vietine čia egzistavusia kalba).

   Ir tik vėliau - apie 5-10 amžius slavai labai plačiai paplito, kartu "išnešiodami' ir įvairias slavų tarmes - tuo metu jos labai menkai dar tesiskyrė viena nuo kitos.

   Lietuvių (ir latvių) protėviai - senieji lietuviai (leitai) - kaip rodo vis daugiau įvairių mokslų duomenų (pradedant kalbotyra ir etnografija, ir baigiant genetika), gyveno tais laikais labai toli rytuose - tuometinio baltų arealo pačiame pakraštyje (ten, kur dabar Kurskas - Oriolas - Brianskas), kaimynystėje su įvairiomis stepių tautomis, iš kurių ir išmoko auginti kovinius žirgus (būtent lietuviai vėliau vieninteliai iš visų baltų tautų-genčių pasižymėjo tolimais raitųjų būrių žygiais, ir būtent to dėka lietuviai vėliau sukūrė savo imperiją).

   Kartu reikia aiškiai suvokti,kad dabartinės Lietuvių ir Latvių Tautos yra susidariusios iš daugybės senųjų baltų genčių, susimaišius iš rytų atėjusiems seniesiems leitams su vietiniais baltais.

   Rusai (dabartiniai) iš esmės susidarė susimaišius daliai senųjų rytų slavų su vietinėmis rytų baltų gentimis (visų pirma Maskvos (Mazgavos) galindais ir įvairiomis senosiomis finų gentimis (dauguma jų jau išnykusios, kadangi buvo suslavintos, kaip ir Mazgavos galindai)).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lap 2011 13:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
   Kad prūsų - baltų Krivių Krivaičio (KK) Prutenio vienas anūkų buvo vardu Litwo, mini ir šaltiniai (Augustinas Voldemaras prancūzų kalboje "Lietuvių praeities problemos"). Ten pasakyta, kad būtent jam KK Prutenis apie 540 mūsų eros metus padovanojo žemes tarp Vyslos, jos intako Bugo ir Nemuno upių. Tad nuo to laiko Litwo tapo rikiu, o ši teritorija - Litvorikija.

  Tad netenka abejoti, kad būtent tai ir buvo Lietuvos gimimo pradžia.

  Iš kur atsirado "leitai"?, kas jie? Man niekur neteko jų sutikti šaltiniuose. Nors aš ir begales jų išstudijavau, bet visi jie buvo lietuvių ar rusų kalbomis.  
  Gal galite nurodyti bent kurį šaltinį ir įtikinamiau paaiškinti ryšį tarp leitų bei lietuvių?

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lap 2011 16:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tęsėjas rašė:
   Kad prūsų - baltų Krivių Krivaičio (KK) Prutenio vienas anūkų buvo vardu Litwo, mini ir šaltiniai (Augustinas Voldemaras prancūzų kalboje "Lietuvių praeities problemos"). Ten pasakyta, kad būtent jam KK Prutenis apie 540 mūsų eros metus padovanojo žemes tarp Vyslos, jos intako Bugo ir Nemuno upių. Tad nuo to laiko Litwo tapo rikiu, o ši teritorija - Litvorikija.

  Tad netenka abejoti, kad būtent tai ir buvo Lietuvos gimimo pradžia.



    Jūsų minimas šaltinis yra legendinių Lietuvos istorijų dalis, užrašyta apie 16 amžių.

    Tačiau įvairūs tyrimai rodo, kad šitos legendos yra artimos tiesai - maždaug 6 amžiuje senoji Lietuvių (Leitų) gentis iš rytinio baltų arealo krašto, spaudžiama stepių klajoklių tiurkų genčių, atkeliavo į Ašmenos - Krėvos - Lydos apylinkes, o po to paplito ir žymiai šiauriau (ta dalis vėliau virto Latvių protėviais), vakariau bei piečiau - sėlių ir jotvingių (dainavių) žemėse, palaipsniui su jais susiliedami (tai dabartinė Aukštaitija ir Dzūkija), Nemuno slėniu abiem jo krantais nuslinko iki pat Baltijos jūros - taip atsirado būsima Mažoji Lietuva, o dar vėliau užėmė ir senąsias kuršių ir žiemgalių žemes - tai dabartinė Žemaitija (nors iš pradžių Žemaitija buvo vadinamas tik Nevėžio slėnis, o Aukštaitija - dabartinis Aukštaičių kalvynas - tai yra užfiksuota viduramžių dokumentuose).


Tęsėjas rašė:
  Iš kur atsirado "leitai"?, kas jie? Man niekur neteko jų sutikti šaltiniuose. Nors aš ir begales jų išstudijavau, bet visi jie buvo lietuvių ar rusų kalbomis.
 
  Gal galite nurodyti bent kurį šaltinį ir įtikinamiau paaiškinti ryšį tarp leitų bei lietuvių?


   Šaltiniai labai išsamiai surašyti istoriko Artūro Dubonio straipsniuose, disertacijoje ir knygoje.

Pvz.:

ARTŪRAS DUBONIS. LIETUVOS DIDŽIOJO KUNIGAIKŠČIO LEIČIAI XIII–XVI A.: LIETUVIŲ ANKSTYVOJO FEODALIZMO VISUOMENĖS TYRIMAS

Daktaro disertacijos tezės
http://viduramziu.istorija.net/socium/leiciai.htm

Interne yra  ir čia:
http://www.mokslai.lt/referatai/referatas/12132.html

    Plačiau čia:

Artūras Dubonis. LIETUVOS DIDŽIOJO KUNIGAIKŠČIO LEIČIAI XIII–XVI A.
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=2641

    P.S. Lietuvių kalbotyrininkai jau gana seniai nustatė, kad Lietuvių kalboje senasis baltiškas dvigarsis -ei- daugelyje žodžių pakito į -ie-, ir tai įvyko maždaug apie 9 amžių.

   Prūsų, jotvingių (sudūvių ir dainavių), kuršių, žiemgalių, sėlių kalbos išsaugojo senąjį -ei- (Leipalingis - liepa, Žeimena - žiema, Seimgale - žiemgaliai ir t.t.).

   Taip pat kalbotyrininkai (tiek baltų kalbų, tiek ir slavų) yra nustatę, kad baltų (ir konkrečiai lietuvių) -ie- rytų slavų kalbose pakito į -i- (pagal bendrą dėsnį - ir senuosiuose slaviškuose žodžiuose, paveldėtuose iš jų prokalbės, įvyko tas pats kitimas: pvz., lietuvių Žiema, o rusų - зима, žiemgaliai - Zimigola. Atitinkamai senųjų rusų žodis Литва turėjo atsirasti iš lietuvių Lietva, o šis savo ruožtu - iš senojo lietuvių (ir senųjų latvių) Leitva (-va ir -uva yra baltiškos priesagos, žyminčios tam tikrą teritoriją, be to seniau dažnai buvo lygiagrečiai vartojamos abi formos, pvz. Skalva ir Skaluva, Jotva ir Jotuva,...).

   Latvių ir Latgalių kalbose yra išsaugotos senosios Lietuvos ir Lietuvių vardo formos (leitis). Taip pat yra išlikusios ir dar ankstyvaisiais viduramžiais užrašytos senosios lietuvių bajorų pavardės, vietovardžiai, ir netgi dokumentuose yra užfiksuotas lietuvių bajorų socialinis sluoksnis - leitai (leičiai), aiškiai parodo, kokia buvo pati pradinė Lietuvos ir Lietuvių vardų formos: Lietuva - Leita ir Lietuviai - Leitai (beje, pavardė Leita ir dabar nėra reta Lietuvių tarpe).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 03 Spa 2012 13:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
Tęsėjas rašė:
   Kad prūsų - baltų Krivių Krivaičio (KK) Prutenio vienas anūkų buvo vardu Litwo, mini ir šaltiniai (Augustinas Voldemaras prancūzų kalboje "Lietuvių praeities problemos"). Ten pasakyta, kad būtent jam KK Prutenis apie 540 mūsų eros metus padovanojo žemes tarp Vyslos, jos intako Bugo ir Nemuno upių. Tad nuo to laiko Litwo tapo rikiu, o ši teritorija - Litvorikija.

  Tad netenka abejoti, kad būtent tai ir buvo Lietuvos gimimo pradžia.

  Iš kur atsirado "leitai"?, kas jie? Man niekur neteko jų sutikti šaltiniuose. Nors aš ir begales jų išstudijavau, bet visi jie buvo lietuvių ar rusų kalbomis.  
  Gal galite nurodyti bent kurį šaltinį ir įtikinamiau paaiškinti ryšį tarp leitų bei lietuvių?


Tęsėjau, jūsų polemika su Žygeiviu yra visiškai bevaisė. Žygeivis naudojasi tik rusų šaltiniais (ir lietuvių istorikų-šarlatanų), todėl jis jūsų nesupranta. Ir negali suprasti, nes jo žinios tik iš slavų.

Kažkada esu rašęs kaip aš įsivaizduoju Lietuvos (dabartinius) istorikus. Yra smėlio dėžė, joje mašinytes varinėja ir smėlio pilis stato bumblauskai, gudavičiai, liekiai, nikžentaičiai ir kt. Aplink dėžę sustojo rusas, lenkas, vokietis ir ilgaskvernis iš Vatikano. Jie visi nurodinėja "istorikams" kur smėlio pasikrauti, kur nuvežti, kur išversti. Visos komandos uoliai vykdomos.

Todėl ir Liekis šiandien kviečia mylėti pšekus, dėkoti jiems už geranoriškumą ir pasirinkti lenko tautybę.

Tik todėl ir Žygeivis niekaip negali suprasti (nors patys rusai žino, kad jų kalba išsivystė iš lietuvių kalbos, o dabartinė kalba iš vis dirbtinai sukurta), kad lietuviai seniausia tauta, išlaikiusi savo kalbą per daugybę amžių. Akademikas V.V.Sedovas tvirtina, kad slavai "gimė" IV a.p.m.e., bet Žygeivis vis randa rusų šaltiniuose stebėtinų įdomybių. Dar neužtikau, bet manau, kad ir Žygeivis reikalui esant atras slavus prie Baltijos krantų, kaip juos randa rusai tik tam, kad paaiškintu pavadinimo Русь kilmę.

Jei pastebėjote, visos jo nuorodos iš vikipedijos ir tik rusų kalba.
Gal todėl jis vengia kalbėti apie Skandinaviją, matomą nuo Vyslos žiočių.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Re:
StandartinėParašytas: 04 Spa 2012 23:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
Jei pastebėjote, visos jo nuorodos iš vikipedijos ir tik rusų kalba.


Rusų kalba pateikiu, nes lietuviškai informacijos apskritai labai maža tais klausimais, kurie mane domina. Be to aš rusų žinau tikrai gerai, o anglų ir kai kurias kitas užsienio kalbas - gana silpnai (tačiau kai kada pateikiu ir kitomis kalbomis).

Ir pateikiu labai daug šaltinių, įskaitant pilnus įvairių konkrečių autorių straipsnius bei jų knygas - gal tik tu mažai ką skaitai?

Tačiau Vikipedija yra ypač geras šaltinis pateikiant įvairius žemėlapius bei schemas, nes ten jos gana neblogai yra surinktos. (Beje, tavo žiniai, rusiškoje Vikipedijoje labai daug žemėlapių bei schemų, taip pat ir tekstų, yra paimti iš angliškos Vikipedijos :roll: , o lietuviškai kažkodėl nepateikiama... :smile101: ).

P.S. Macepe, nepastebėjau, kad tu apskritai pateiktum kokias nors nuorodas (kokia nori kalba) - jei jau kritikuoji, tai pasistenk ir tu savo žinių šaltinius nurodyti bei juos pacituoti. :smile38:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 12 Spa 2012 21:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Žygeivi, likimas man lėmė, kad baigčiau rusų mokyklą. Tačiau nagrinėdamas bet kokius šaltinius, o ypatingai senųjų kultūrų, pirmiausiai aš į juos žvelgiu per seniausios Žemėje lietuvių kalbos "prizmę", bet ne per iš lietuvių kalbos išsirutuliavusias kalbas. Juo labiau, aš, dėl suprantamos priežasties, sąmoningai nenaudoju nei viduramžių, nei mūsų laikų kaimyninių šalių mokslininkų šaltiniais ir galvoju tiktai GALVA, bet ne tai kas nuo jos liko - golova.

Nemanau, kad atsirastų kas daugiau už mane būtų perskaitęs ir išsamiau išnagrinėjęs senųjų kultūrų šaltinius. Jeigu yra, tai kodėl jis (ar jie?) nepastebėjo juose paslėptos informacijos iš praeities ir neatrado tai, ką juose pasisekė pastebėti ir galutiniame rezultate atrasti man.

Dar daugiau, atradęs III-jį bei IV-jį geofizinius dėsnius, visą šaltiniuose atrastą informaciją aš galiausiai "perleidžiu" per šių dėsnių prizmę ir suderinu su mūsų laikais geologijoje ar archeologijoje padarytais atradimais.

Todėl nesu linkęs leistis į niekur nevedančias ir nerezultatyvias bei smegeninę alinančias diskusijas visiškai nereikšmingais klausimais, kurie, man atrodo, yra jau gana išsamiai aptarti mano žemiau nurodytose knygose.

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 38 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007