Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 13:35

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 28 Vas 2007 00:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Miuncheno dvasia sklando virš Europos


2007 vasario mėn. 27 d., Česlovas Iškauskas, „Užsienio įvykių komentaras“, „Žinių radijas“

   Iš fizikos žinome, kad paprastai veiksmas lygus atoveiksmiui. Politikoje šis dėsnis taip pat galioja: kai tik viena šalis žengia ryžtingą žingsnį, kita atsako tuo pačiu arba dar griežtesniu veiksmu. Dažniausia ši priešprieša nesiliauja…

    Taip atsitiko ir šių metų pradžioje, kai Jungtinės Valstijos paskelbė planus Rytų Europoje dislokuoti priešraketines sistemas: Lenkijoje – 10 priešraketinės gynybos kompleksų, o Čekijoje – radarų bazę.

    Vasario 10 d. Miunchene vykusioje saugumo konferencijoje Vladimiras Putinas atsikirto: jis Vašingtoną apkaltino primetant „vienapolio pasaulio koncepciją“, provokuojant ginklavimosi varžybas ir konfrontaciją.

    Beje, Rusijos prezidento užuomina į Miuncheną nuskambėjo be V. Putinui būdingo aitraus humoro. Ne vienam Rusijos vadovo akibrokštas Bavarijos sostinėje priminė 1938 m., kai keturių šalių suokalbiu Vokietija nuo Čekoslovakijos atplėšė Sudetus.

    Dar po metų, likus dviem savaitėms iki Lenkijos užpuolimo, Sovietų Sąjunga pasikvietė fašistinės Vokietijos delegaciją ir su ja sudarė kitą tragiškas pasekmes sukėlusį suokalbį…

    Asociacijos su tais laikais apžvalgininkams davė progą prognozuoti, ar praėjus beveik 70 m. Miunchene nuskambėjęs griežtas V. Putino atsakymas Vašingtonui neatgaivins didžiausio praėjusio amžiaus košmaro. V. Putino užuominas netrukus išplėtojo Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vadas Jurijus Balujevskis, ne tik reikšmingai Čekiją pavadinęs Čekoslovakija, bet ir pagrasinęs, kad Rusija pasitrauks iš vidutinio ir mažo nuotolio raketų likvidavimo sutarties, kurią 1987 m. gruodį pasirašė Ronaldas Reaganas ir Michailas Gorbačiovas.

    Pasitraukimas reikštų, kad Rusija atriša sau rankas gaminti ir dislokuoti tokias raketas ne tik pačioje Rusijoje, bet ir jos prieigose. Antai Lenkijos spaudoje pasirodė pranešimų, kad tokios raketos vėl bus atvežtos į Kaliningrado sritį.

    Baltijos laivyno vadai paneigė, kad 2001 m. sunaikintos raketos bus grąžintos į Kaliningradą, tačiau šios srities Federacijos tarybos narys Nikolajus Tulajevas laikraščiui „Kaliningradskaja pravda“ sakė, esą „viskas priklauso nuo tarptautinės padėties, kuri pastaruoju metu keičiasi labai greitai“. Šios vidutinio nuotolio raketos, kurių skrydžio nuotolis – nuo 500 iki 5500 km, pasiektų bet kurį Europos tašką.

    Kartu Maskva tvirtina, kad ji tobulins kosminį lazerinį ginklą ir turės kuo atsakyti į Amerikos eskaluojamus „žvaigždžių karus“.

    Prancūzų „Les Echos“ tvirtina, kad amerikiečiai dabar turi 110 karinių palydovų. Be to, Pentagonas kuria vadinamo „teisingo karo“ planus.

    Ateityje, pasak Amerikos strategų, karas bus humaniškas. Pavyzdžiui, Amerikos nemirtino ginklo kūrimo agentūra ruošiasi pagaminti dirbtinį „juodąjį ledą“, kuris trukdys priešo kariuomenei judėti, dislokuoti savo pajėgas ir taip stabdys kovinius jos veiksmus.

    Kitas ginklas – vadinamas „deginantis spindulys“, kuris priešininko nepražudo, o tik degina epidermį – odos sluoksnį, tai yra paralyžiuoja priešo kariuomenę maždaug 500 m spinduliu.

    Visi šie tariamai humaniški ginklai tinkami nedidelėse teritorijose, pavyzdžiui, Artimuosiuose Rytuose arba Irake, Irane. Aišku, jie nieko bendra neturi su balistinėmis raketomis arba priešraketinės gynybos sistemomis, bet įtemptos naujo ginklo paieškos parodo, kad didžiosios valstybės vėl atgauna ginklavimosi dvasią.

    Vašingtonas teigia, kad raketos ir radarai Rytų Europoje skirti visai ne Rusijai, o Iranui arba Šiaurės Korėjai. Šios šalys kelia naują grėsmę visam pasauliui.

     Maskva teigia, kad amerikietiškos raketos Lenkijoje toli gražu neapima galimų Rusijos raketų skrydžių trajektorijos – per Šiaurės ašigalį į Šiaurės Ameriką. Vašingtonas ramina savo oponentus, kad priešraketinės gynybos sistemos nenukreiptos prieš Rusiją, kurios strateginės branduolinės ginkluotės negali kontroliuoti ir perimti jokios gaudyklės.

     Pastarosiomis dienomis, kaip rašo žurnalas „Time“, vieni ir kiti ėmė raminti, kad jų grasinimuose nedera įžvelgti ko nors pavojingo. Bet dvikova jau paskelbta. Istorinė Miuncheno dvasia persmelkė visą Senąjį žemyną. Veiksmas gimdo atoveiksmį, ir konfrontacija tęsiasi…

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Lap 2007 15:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. Raketos „Iskander“ skaldo Vakarų vienybę


„Užsienio įvykių komentaras“, „Žinių radijas“
2007 lapkričio mėn. 20 d.

    Rusija teigia, kad dabar jai atrištos rankos iš naujo forsuoti ginklavimosi varžybas. Visa ši kampanija prasidėjo po to, kai Jungtinės Valstijos paskelbė apie Priešraketinės gynybos sistemos dislokavimo planus Rytų Europoje. Maskva neslepia, kad ji imasi „visai pateisinamų asimetriškų veiksmų“, reaguodama į Vašingtono ketinimus. Vis dėlto reikėtų pastebėti, kad ta reakcija nėra adekvati.

    Rusija jau oficialiai patvirtino, kad gruodžio 12 d. – Rusijos Konstitucijos dieną – ji pasitrauks iš Įprastinės ginkluotės mažinimo Europoje sutarties. Prezidentas Vladimiras Putinas, prieš keletą mėnesių paskelbęs moratoriumą šiai sutarčiai, tvirtina, kad NATO šalys neratifikuoja atnaujinto jos varianto. Aljansas atsikerta, kad įsigalioti sutarčiai trukdo Maskvos kariniai pajėgumai nepriklausomomis pasiskelbusiose teritorijose – Pietų Osetijoje, Abchazijoje ir Padniestrėje. Vadinasi, Rusija bus laisva nuo įsipareigojimų nedidinti ir neperdislokuoti savo įprastinės ginkluotės – tankų, aviacijos, sunkiosios nebranduolinės artilerijos.

    Maskva pasiryžusi ignoruoti ir kitą svarbų susitarimą. Spalio pabaigoje Rusijos karinių oro pajėgų vadas Nikolajus Solovcovas pareiškė, kad artimiausiu metu bus atnaujinta mažo ir vidutinio nuotolio raketų gamyba. Jis teigė, kad tuometinė Sovietų Sąjunga sutartį įvykdė iki 1991 m. birželio, sunaikinusi 1846 raketų kompleksus, bet dabar atsirado būtinybė vėl pradėti jų gamybą. JAV ir SSRS mažo ir vidutinio nuotolio raketų likvidavimo sutartis buvo pasirašyta 1987 m. gruodžio 8 d., taigi prieš 20 m. šalys įsipareigojo negaminti, nebandyti ir nedislokuoti antžeminio tipo balistinių ir sparnuotųjų raketų, o jau esamas sunaikinti per 3 m. Generolas pasakė, kad JAV sunaikino daugiau nei dvigubai mažiau šių raketų, nors turėjo beveik tiek, kiek ir Sovietų Sąjunga.

    Naujas Rusijos iššūkis Vakarams – būtent šia sutartimi ribojamų taktinių raketų kompleksų „Iskander-E“ dislokavimo Baltarusijoje, Kaliningrado srityje ir prie Sankt Peterburgo planai. Tokią raketų brigadą sudarys 27 paleidimo įrenginiai ir 100 raketų, galinčių skrieti nuo 500 iki 1000 km. Kai Rusija pasitrauks iš minėtų sutarčių, šį veikimo nuotolį ji galės padidinti nors ir iki 5000 km. Vis dėlto dislokavusi raketas prie rytinių NATO sienų, Rusija ir dabar gali pasiekti Amerikos karines bazes Rumunijoje ir Bulgarijoje bei branduolines saugyklas Vokietijoje, o ką jau kalbėti apie Baltijos šalis.

    Kompleksas „Iskander“ – tai galingas vilkikas, ant kurio telpa 2 balistinės raketos ir 4 sparnuotosios viršgarsinės apie 500 km nuotolio raketos. Į kiekvieną raketą gali būti įmontuota įprastinio užtaiso galvutė arba 54 elementų kasetė, kurios tikslumas – 2 m. Ji taikinį pasiekia ir po žeme, ir judantį, ir mažų matmenų, ir naktį, kai nėra gamtinio apšvietimo. Tokia raketa gali sunaikinti tiek priešlėktuvines, tiek priešraketines sistemas, ji nepastebima radarų...

    Tai štai toks ginklas iki 2020 m. gali atsirasti netoli Mogiliavo. Formaliai jį Baltarusijos kariuomenė iš Rusijos pirks sutartine vietine kaina pagal abiejų valstybių kolektyvinio saugumo sutartį. Problemų tai nesukels, nes Rusijos ir Baltarusijos karinis bendradarbiavimas net nebuvo nutrūkęs iširus SSRS. Rusija naudojasi Baranovičiuose pastatyta tolimojo raketų sekimo stotimi, strateginių bombonešių pakilimo oro uostu, tolimojo ryšio su kariniu jūrų laivynu punktu ir t. t. Baltarusija gamina vilkikus rusiškiems strateginiams kompleksams „Topol-M“, o Rusijos priešlėktuvinės sistemos „S-300“ saugo Baltarusijos padangę.

     Naujų raketų dislokavimas šalia rytinių NATO sienų – tai ne tik suprantama Maskvos reakcija į amerikiečių raketinį skydą Lenkijoje ir Čekijoje. Laikraštis „The Daily Telegraph“ pastebi, kad taip Rusija daro spaudimą ES, norėdama europiečius pagąsdinti jiems kylančia grėsme. Maskvos neįtikino Vašingtono tvirtinimai, kad jų priešraketinės sistemos nukreiptos prieš tokias „blogio ašies“ šalis, kaip Iranas ar Šiaurės Korėja.

     Darydama spaudimą Europai, Rusija nori įrodyti, kad būtent Amerika bus kalta, jei Senajam žemynui iškils branduolinis pavojus. Tai nuo Šaltojo karo laikų žinomas mėginimas skaldyti Vakarų vienybę, kurios buvimu iš tiesų galima abejoti.

Komentarai DELFI

http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

aha, 2007 11 20 11:03

   ir vel rusai nepasimoke,per pirma kara bankrutavo nuo ginklavimosi varzybu su Vokietija+Austrija-Vengrija, pries antra kara galvojo su asies valstybem Did.Britanija sunaikinti, per ta vos Maskvos i kazkoki Kuibiseva nereikejo evakuoti, per salta kara galutinai USA pralose, dabar vel ginkluosis, kol ėsti ko nebus...sekmes raketas gaminant

Autoriui apie nuotoli, 2007 11 20 11:07

* Iskander-M – version for Russian government forces. Range: ~400 km.
* Iskander-E – export version, specially designed to meet MTCR restrictions. Range: ~280 km.

kkk, 2007 11 20 13:58

    Vakarai labai keistai elgiasi Rusijos atžvilgiu. Suskilus TSRS pasaulio bankas skolino rusams milijardus dolerių, kuriuos po to nurašė. Rusai aišku juos naudojo ne pagal paskirtį, sustiprinti rublį, bet investavo į savo karinę pramonę. Vakarai šito atseit nepastebėjo. Dabar, kai Rusijos karinė pramonė vėl aukštam lygyje.

    Kaip senais gerais laikais pavojus pasauliui reikalingas, dideli itin dideli pinigai ginklavimosi varžybose. Kad taip mums lietuviams bent porą milijardų nurašytų pasaulio bankas. Juokas pro ašaras, didieji tyčiojasi iš viso pasaulio.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007