Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 07 Geg 2024 11:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 20 Vas 2010 18:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Prancūzijos karo laivyno perlas parduodamas rusams?


http://www.delfi.lt/news/daily/world/pr ... d=29146609

Dr. Manvydas Vitkūnas, „Valstiečių laikraštis“
2010 vasario mėn. 20 d. 00:10

Paveikslėlis

     Gruzijos karas daug ko išmokė rusus. Viena pamokų – jei turima reikalų su jūrine valstybe, reikia ne tik gebėti sunaikinti priešo laivus uoste arba trumpame jūros mūšyje (kaip kad įvyko per Rusijos ir Gruzijos karinį konfliktą), bet ir turėti galimybę operatyviai perkelti į priešo pakrantę savo desantines pajėgas: jūrų pėstininkus, visureigius bei sunkiąją karinę techniką. Efektyviausia karius iš laivo skraidinti sraigtasparniais, pridengiant taip pat sraigtasparnių ugnimi. Tam idealiai tinka tokius orlaivius gabenantys desantiniai laivai. Rusija tokių laivų neturi, tačiau rado NATO šalį, kuri sutiktų jų parduoti. Derimasi su Prancūzija.

Gabena karius ir tankus


     Jau porą mėnesių įvairių valstybių karo ekspertai daug dėmesio teikia prancūziškiems universaliems desantiniams laivams „Mistral“. Tai modernūs laivai (pirmasis pastatytas 2004 m.), gebantys nuplaukti iki 19,8 tūkst. jūrmylių nepapildant degalų atsargų, išvystantys 18,8 mazgo greitį. Vienas toks gali gabenti 16 sraigtasparnių (standartinė aviacijos grupės sudėtis – 8 transporto sraigtasparniai NH90 ir 8 šturmo sraigtasparniai „Tiger“), kelis desantinius katerius ant oro pagalvės, iki 70 lengvųjų visureigių arba 13–15 tankų, kitos kovinės technikos, 470 jūrų pėstininkų (trumpomis distancijomis, pavyzdžiui, nuo Baltijsko iki Klaipėdos ar Liepojos – iki 900 karių). Laive yra 69 lovų ligoninė.

     Prireikus „Mistral“ pertvarkomas į štabo laivą, įrengiama vietos 150 štabo karininkų ir seržantų. Savigynai laive yra zenitinių raketų kompleksų, greitašaudžių, 30 mm kalibro artilerijos pabūklų, stambaus kalibro kulkosvaidžių. Laivas jūroje gali autonomiškai veikti mėnesį.

Baltijos šalys nerimauja


    „Mistral“ – vieni moderniausių tokio tipo karo laivų visoje NATO kariuomenių ginkluotėje. Todėl nenuostabu, kad prasidėjusios Maskvos ir Paryžiaus konsultacijos dėl tokių laivų pardavimo sukėlė nevienareikšmiškų minčių.

    „Mums kelia nuostabą, nes tai precedentas. NATO šalys iki šiol nėra sudarę sandorių, kad puolamojo pobūdžio ginkluotė būtų parduodama ne NATO šaliai – Rusijai“, – tokia buvo pirmoji Lietuvos krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės reakcija. Galimas labai efektyvaus karo laivo pardavimas Rusijai, savo laivyno sudėtyje neturinčiai analogų, nerimą sukėlė ir Latvijoje bei Estijoje.

     Tarptautinės teisės ekspertai įžvelgia nemažai kliūčių, kad prancūzai parduotų laivą Maskvai, nes toks sandėris esą pažeistų Europos Sąjungos patvirtintus ginklų eksporto kriterijus. Rusija kaip šalis pirkėja neturėtų gauti tokio laivo, nes neatitinka bent kelių kriterijų. Visų pirma tokį laivą ar panašią ginkluotę galima parduoti tik šaliai, gerbiančiai žmogaus teises (apie Rusiją to nepasakysi), neturinčiai pretenzijų į kaimynų teritoriją (Rusija yra atplėšusi nuo Gruzijos Abchaziją ir Pietų Osetiją). Šalis pardavėja turi pasirūpinti, kad technika ir ginkluotė neatitektų valstybei, galinčiai kėsintis į šaliai pardavėjai draugiškų valstybių ir sąjungininkių interesus. Jei rusų Baltijos laivynas gautų tokį laivą, mūsų saugumo tai nepadidintų; jeigu būtume užpulti, mūsų galimybės gauti paramą per jūrą iš kitų NATO šalių būtų komplikuotos.

     Prancūzai gali bandyti apeiti daugybę reikalavimų, parduoti „Mistralį“ be ginkluotės, tačiau šio laivo esmė – ne savigynai skirta ginkluotė (ją lengva pakeisti rusiškais analogais), bet mobilumas, greitis, gebėjimas vykdyti žaibiškas jūros (iš katerių ant oro pagalvės) ir oro (iš sraigtasparnių) desanto operacijas.

NATO plačiai nusižiovavo


     Iš pradžių buvo kalbama apie vieno laivo pirkimą. Dabar rusų ir prancūzų šaltiniai praneša apie Rusijos planus įsigyti keturis tokius laivus. Anot Prancūzijos laikraščio „La Tribune“, du laivai, kurių kiekvieno vertė gali siekti 1,7–2,1 mlrd. litų, būtų statomi Prancūzijoje, o dar du – Sankt Peterburge. Taigi prancūzai rusams parduotų ir moderniausių laivų statybos technologiją. „La Tribune“ cituoja neįvardytą šaltinį Prancūzijos vyriausybėje: „Bendrovės „STX France“ laivų statyklų Sen Nazere padėtis dabar, per ekonominę krizę, apverktina. Sandėris su rusais padės išgelbėti šias statyklas ir išsaugoti darbo vietas. Laivai rusams tikrai bus parduoti be ginkluotės. Sankt Peterburge ant jų bus sumontuota rusiška ginkluotė.“

     „Praėjusią savaitę Prancūzijos prezidentas Nikola Sarkozi leido parduoti pirmąjį „Mistralį“ Rusijai. Kokia NATO reakcija? – Plačiai nusižiovavo. Bloko generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas savo atstovo spaudai lūpomis pareiškė nelaikąs Rusijos grėsme. Baltijos šalys ir Gruzija maldauja pažvelgti į šį reikalą kitaip. Rusija kol kas tikrai nėra patikima partnerė, o šis sandėris kelia grėsmę naujųjų ir potencialių NATO narių saugumui“, – nesidžiaugia ir įtakingas JAV dienraštis „The Wall Street Journal“, publikaciją pavadinęs „Pavojingas prancūzų ir rusų sandėris dėl ginkluotės tiekimo“. Leidinio rengėjai kategoriški: „Mistralių“ grėsmė saugumui didelė. Galbūt ateityje aplinkybės pasikeis, tačiau šiandien tokių laivų pardavimas siunčia netinkamus signalus kitoms NATO narėms, į bloką norinčioms stoti šalims ir patiems rusams. Kai Rusija žvelgia į NATO kaip į priešę, traukiasi iš sutarties dėl įprastinės ginkluotės Europoje, laiko okupavusi penktadalį Gruzijos, stambus sandėris dėl ginkluotės pardavimo Rusijai yra pernelyg ankstyvas.“

Sandėrį vadina siaubingu


     Prancūzijos leidinys „Le Monde“ paskelbė publikaciją „Parduoti „Mistralius“ Putino Rusijai – siaubinga“. Jame Paryžiaus sumanymas parduoti laivus rusams maišomas su žemėmis: „Mistral“ yra Prancūzijos karo laivyno perlas, išsiskiriantis didele žudymo galia. Tačiau dabar Prancūzija parduos tokius laivus Rusijai. NATO šalis pirmą kartą pažeis nerašytą tabu. Rusijos karo laivyno vadas jau džiūgauja ir paskelbė, kad toks laivas „leistų mūsų (rusų – aut. past.) Juodosios jūros laivynui įgyvendinti misiją Gruzijoje per 40 minučių, o ne per 26 valandas“.

     Tai ne girto jūreivio svaičiojimai, o perspėjimas mums visiems. Duodami V.Putinui ginkluotę ir techniką, akimirksniu leidžiančią įvykdyti intervenciją Gruzijoje, Kryme ar Baltijos šalyse, mes tarsi sakome jam: „Pirmyn!“ Kad ir ką Rusijos armija padarytų, mes protestuosime tik tada, kai viskas jau bus baigta, kai jau bus per vėlu. Dabartinė Prancūzijos valdžia tokį savo elgesį – flirtą su Rusija – vadina realiąja politika. Tačiau tai yra trumparegiškumas, toks būdingas Prancūzijos užsienio politikai jau daug dešimtmečių.“

Ką daryti Lietuvai?


     Iš karo su Gruzija rusai išmoko labai daug. Spjaunama į tradicinę nuostatą, kad visą ginkluotę ir techniką rusai gaminasi patys, ir planuojama pirkti ne tik laivų iš Prancūzijos, bet ir bepiločių žvalgybos lėktuvų iš Izraelio.

     Tuo metu Lietuva ankstesnės socialdemokratų politinės ir jos paskirtos karinės vadovybės dėka sugebėjo sujaukti dar Jono Kronkaičio laikais sustyguotą, į savo krašto gynybą orientuotą kariuomenės struktūrą, perkelti pajėgų rengimo akcentus nuo savo krašto gynybos prie misijų vykdymo. Netgi kadaise buvęs vienas kovingiausių mūsų kariuomenės dalinių – Klaipėdoje dislokuotas LDK Butigeidžio dragūnų pamario gynybos batalionas, rengęsis (ne vien popieriuje!) ginti Klaipėdos uostą ir jo prieigas – iš kovinio pertvarkytas į mokomąjį batalioną. Buvęs karinių jūrų pajėgų Uosto gynybos padalinys išvis išformuotas.

     Ar ne pats laikas Lietuvai taisyti klaidas, kad iš prancūziško rusų „Mistralio“ besilaipinančius priešo jūrų pėstininkus galėtume pasitikti ugnimi, ne su gėlėmis.

„Valstiečių laikraštis“

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/world/ar ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/world/ar ... &com=1&s=5

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2011 15:35 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27132
Miestas: Ignalina
Užsienio analitikai „Mistral" pardavimą Rusijai vadina klaida

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=40873981

BNS
2011 sausio mėn. 16 d. 11:25

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Žygeivis,
2011 01 16 14:31


     Vadinkime daiktus savo vardais.

     Tai ne klaida - tai visų NATO narių bei jų sąjungininkų bendrų interesų akivaizdi išdavystė!!!

P.S. Priežastis - pasižiūrėkite, kas toks yra Prancūzijos prezidentas ir kokia jo "aplinka".

Žygeivis,
2011 01 16 14:44


     Galutinai supuvusiai Rusijos imperijai šiuo metu reikia ne naujausius ginklus pardavinėti, o mąstyti, kaip ją mažesnėmis sąnaudomis ir veiksmingiau likviduoti, išdalint ją į normalias tautines valstybes, pagal istorines imperijos užgrobtų tautų gyventas teritorijas.

     Ir tai reikia atlikti kuo greičiau, kol dvesiančios imperijos agonija nesukėlė WW4.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007