Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 08:53

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 23 Kov 2009 17:35 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Ar dabartinis NATO atitinka Lietuvos interesus?


Živilė Dambrauskaitė, Rokas Grajauskas, Rytų geopolitikos studijų centras
2009 kovo mėn. 23 d. 00:10
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... d=21116689

    Reformuojant NATO Lietuvai yra itin svarbu, kad savo aktualumo neprarastų kolektyvinio saugumo garantijos ir tai, kad Aljansas netaptų deklaratyviu politiniu forumu.

    Balandžio 3-4 dienomis Strasbūro (Prancūzija) ir Kėlio (Vokietija) miestuose įvyks NATO viršūnių susitikimas skirtas NATO 60-mečiui pažymėti. Kai kurių analitikų nuomone, šis susitikimas gali ir nebūti itin šventiškas – jau beveik du dešimtmečius NATO nepavyksta įgyvendinti būtinos reformos, o pagrindiniai Aljanso nariai, regis, vis labiau tolsta vieni nuo kitų. Dauguma šiandieninių vidinių NATO problemų – nesutarimai dėl tolygaus karinės naštos pasidalijimo, tolesnės NATO plėtros, misijos Afganistane bei tolimesnių Europos Sąjungos ir NATO santykių – sietini su klausimu, kokios NATO reikia JAV ir Europai.

    Kita vertus, iš šiame viršūnių susitikime planuojamos priimti naujos „Aljanso saugumo deklaracijos“ tikimasi daug, ji turėtų duoti pradžią naujos NATO strateginės koncepcijos, apibrėžiančios pagrindinius Aljanso tikslus, kūrimui ir padėti išjudinti „įšalusias“ reformas. Tačiau kai kurie analitikai pabrėžia: taip, NATO reforma būtina, tačiau fundamentalaus proveržio po balandžio mėnesio susitikimo tikėtis neverta. Nepaisant to, Lietuvai itin svarbu atidžiai stebėti galimus strateginius pokyčius šioje Lietuvos saugumui itin svarbioje organizacijoje.
NATO transformacija: kodėl ir kaip reformuoti?


    Apie poreikį reformuoti NATO prabilta dar 1990 metų NATO susitikime Londone. Jau tuo metu buvo pabrėžiami saugumo aplinkos pokyčiai, mažėjanti SSRS grėsmė, plečiama saugumo sąvoka (į ją įtraukiant ne tik tradicines karines grėsmes). Galutinai žlugus SSRS ir pasibaigus Šaltajam karui, NATO teko iš esmės apsispręsti dėl tolimesnės savo raidos krypties. Šis momentas laikytinas lūžiniu: ženkliai sumažėjusi grėsmė iš Rytų (iš Rusijos) vertė NATO apsibrėžti save iš naujo, ieškoti naujų tikslų. Buvo nuspręsta plėsti saugumo erdvę į Rytus, įtraukti buvusias Varšuvos pakto nares, po Šaltojo karo atsidūrusias tam tikroje „pilkojoje“ saugumo zonoje.

    Po 2001 m. rugsėjo 11 d. teroristinių išpuolių JAV, Aljanso transformacija įgavo dar didesnį pagreitį: pagrindinėmis grėsmėmis artimiausiems 10-15 metų įvardinti terorizmas ir masinio naikinimo ginklų (MNG) plitimas; suvoktas tiesioginis ryšys tarp saugumo, taikos ir vystymosi; į NATO grėsmių darbotvarkę įtrauktos kibernetinio, energetinio saugumo ir kitos sąvokos. Misijų ir veiklos požiūriu, nuo pat Šaltojo karo pabaigos NATO plėtojo vadinamąsias „ekspedicines“ (angl. out-of-area) misijas: nuo pirmųjų misijų Balkanuose (1995 metais Bosnijoje, 1999 metais Kosove), iki Afganistano ir misijų Viduržemio jūros regione, Šiaurės Rytų Afrikoje. Tačiau daugelio analitikų vertinimu, nepaisant pastangų iš naujo apibrėžti NATO tikslus, pagrindinės NATO dilemos liko neišspręstos: grėsmių sąrašo ilginimas padėjo nebent sudaryti išsamią NATO narių saugumo iššūkių išklotinę, tačiau klausimas, kaip sutelkti pajėgumus ir efektyviai veikti, kai įvairios Aljanso narės šioms grėsmėms teikia skirtingą reikšmę, liko neatsakytas.

    Todėl artimiausiame viršūnių susitikime bus vėl kalbama apie būtinybę iš esmės reformuoti šią organizaciją. Analitikai pabrėžia, kad sutarimo dėl vienos aiškios reformos dienotvarkės nėra. Galima išskirti dvi vyraujančias nuomones: valstybes pasisakančias už globaliai veikiančią NATO, ir valstybes, besilaikančias nuomonės, kad būtina derinti globalų veikimą su pasirengimu suteikti atsaką tradicinėms karinėms grėsmėms. Pastaruoju metu dauguma NATO narių, taip pat ir JAV, vis garsiau kalba apie pirmąją – „globalios NATO“ – viziją.

    Įgyvendinus tokią viziją NATO taptų dar labiau orientuota į užduotis už Aljanso ribų ir siektų suburti kuo platesnes sąjugininkų koalicijas savo misijoms (įtraukiant Australiją, Japoniją, Pietų Korėją, galbūt Braziliją, Rusiją). Tokiu atveju NATO taptų „saugumo santykių mazgu“, t.y. NATO valstybių ir jų sąjungininkių forumu, kurio paskirtis – svarbiausių pasaulio problemų aptarimas ir konkrečių veiksmų planavimas. Tokioje NATO svarbiausiomis taptų naujo tipo grėsmės – terorizmas, MNG, žlungančios valstybės, piratavimas (NATO galėtų vykdyti patruliavimo misijas), galbūt ir neišsivysčiusių regionų skurdo lygis, kitos humanitarinio tipo grėsmės. Tai, savo ruoštu, reikštų tolimą nuo tradicinės NATO sampratos, kurioje dėmesys buvo sutelktas ties tradicinėmis karinėmis grėsmėmis bei karinių pajėgų, galinčių užtikrinti atgrasymą, stiprinimu.

Ar globali NATO tinka Lietuvai?

    Svarbiausias Lietuvos motyvas stojant į NATO buvo kolektyvinės gynybos garantijos kaip potencialios karinės agresijos atgrasymas, t.y. vadinamasis 5-asis Šiaurės Atlanto sutarties straipsnis, pagal kurį vienos ar kelių NATO narių ginkluotas užpuolimas laikomas visų NATO valstybių užpuolimu.

    Tradicinė NATO atgrasymo funkcija ir 5-ojo straipsnio efektyvumas Lietuvos požiūriu ir šiandien išlieka būtini, užtikrinant tiek Lietuvos saugumą, tiek užsienio politikos savarankiškumą. Pagrindinė su „globalios NATO“ koncepcija susijusi problema yra klausimas: kas laukia 5-ojo straipsnio ir kam jis bus taikomas? Ar ekspedicinės pajėgos gali užtikrinti atgrasymą?

    Ekspedicinės misijos, energetikos infrastruktūros apsauga ir receptai nuo kibernetinio terorizmo – Lietuvai svarbios priemonės, tačiau jos neturėtų tapti vieninteliu NATO veiklos baru. Juo labiau, kad po Rusijos ir Gruzijos konflikto grįžimas prie kolektyvinės gynybos Rytų Europos regionui politiškai tapo dar aktualesnis. Todėl, iš pirmo žvilgsnio, globali NATO vizija neatitinka Lietuvos interesų: kolektyvinės gynybos principas gali būti „išplautas“ NATO virtus diskusijų forumu ir susitelkus tik ties tolimų geografinių regionų saugumo problemomis.

Ko turėtume tikėtis?


    Prognozuotina, kad artėjančiame NATO viršūnių susitikime visgi bus siekiama įtvirtinti bent jau „globalesnės“ NATO viziją. Tokį pasirinkimą lemia kelios pagrindinės priežastys. Ne pirmus metus vykdoma karinių išlaidų politika ir dabartinė Aljanso šalių karinių pajėgumų parengtis palankesnė ekspedicinių pajėgumų plėtrai, o tai savo ruožtu rodo, kad gynyba pačioje Europoje stiprinama greičiausiai nebus (siekiant atsverti potencialią grėsmę iš Rytų). Be to, „globalios NATO“ vizija leistų JAV kompensuoti netolygų naštos pasidalijimą su Europos partneriais, pasinaudojant platesnio partnerių rato pajėgumais, kuriant lanksčias (ir globalias) koalicijas, ir taip išvengti trinties dėl kai kurių narių nenoro skirti savo resursų NATO reikmėms.

     Kita vertus, fundamentalaus pasistūmėjimo link globalios NATO neturėtų būti dėl tam reikalingų ypač didelių išlaidų. Jau kurį laiką Europos valstybės dėl politinės valios trūkumo nevykdo įsipareigojimų gynybai, o finansinės krizės akivaizdoje reikalauti šių įsipareigojimų įgyvendinimo ar jų didinimo yra ypač nerealu. Be to, akivaizdu, kad NATO be JAV lyderystės negali būti efektyvi.

     Įvertinus JAV ir Rusijos santykių „perkrovimo“ tendencijas bei tai, kad JAV vis labiau akcentuoja globalias grėsmes, NATO užsidarymas senų stereotipų rėmuose paverstų NATO neaktualia organizacija JAV. Tuo tarpu tik veikianti ir stipri NATO galėtų išlaikyti tvirtas kolektyvinės gynybos garantijas. Pastarosios, beje, neišvengiamai privalės būti akcentuotos naujojoje deklaracijoje, siekiant „nuraminti“ naująsias Aljanso nares ir užsitikrinti jų paramą.

     Tad galima teigti, kad radikalių pokyčių artimiausiu metu tikėtis nereikėtų: „Aljanso saugumo deklaracija“ tikriausiai bus suformuluota itin aptakiai, pasiekti konsensuso dėl esminių pokyčių gali ir nepavykti. Be to, net jei „globalios NATO“ vizija bus patvirtinta, ji taps pirmiausiai ilgalaike kryptimi. Kita vertus, viršūnių susitikimas parodys, ar Lietuvai neteks rinktis iš labai siauro alternatyvų rato: globali NATO, arba „NATO be JAV“.

     Atsižvelgiant į NATO ir partnerystės su JAV svarbą Lietuvos užsienio ir saugumo politikoje, nėra abejonių, kad Lietuvai naudingesnis pirmasis variantas. Pasikeitusioje NATO aplinkoje Lietuva turėtų išlaikyti aktyvų dalyvavimą užjūrio operacijose ir taip išsaugoti JAV paramą bei susidomėjimą tiek NATO apskritai, tiek Lietuva konkrečiai.

     Šis straipsnis parengtas įgyvendinant socialinį projektą „MES ESAME NATO. NATO ESAME MES“

Rytų geopolitikos studijų centras

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bal 2009 12:56 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Patriotai.lt: Akela nepataikė. Atšipusios tiriamosios žurnalistikos vilkų iltys
http://www.balsas.lt/naujiena/246042

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/246042

Dariuss
2009-04-02 00:37:34


    Čia rimtesnė kalba. ES - tai valstybių sandrauga. Tai ir kalbamės kaip valstybė tarp valstybių, o ne kaip gubernija. Tai reiškia, kad visos valstybės deleguoja vienoda parlamentarų skaičių atstovaut savo valstybes.

    Dabar pagal Lisabonos sutartį Lietuva įgauna gubernijos teisę, su galimybę išsirinkti sau gubernatorių, kuris įgyvendins ES konstituciją (Lisabonos sut.).

    Baisesnis karas kuris dabar vyksta - informacinis. Karas, kuris naikina lietuviuose Lietuvybę, Tautinę savimonę, savigarbą, šeimos pagrindus, sveiką visuomenę. Karas, kuris skatina godumą, pinigo sudievinimą, vartotojišką visuomenę, malonumų garbinimą per visokiausius iškrypimus, vaikų dvasinį luošinimą, tautos išmirimą (trys metai daugiau miršta nei gimsta).

    Žmonių žemėj per daug (skaičiuojant likusius resursus), tame tarpe lietuvių. Toks karas nusineša žymiai daugiau aukų nei fizinis, užgrobiama viskas tyliai, įstatymų numatyta tvarka.

    Kaip NATO čia gelbėja?

    Štai ir ES-NATO garantijos. Čia smauglio hipnotinė giesmė triušiui, su tikslu praryti. Smauglys nekaltas, triušis pats į gerklę įlindo. Norint kažką pamatyti - reikia atsimerkti, prabusti iš hipnozės.

Žygeivis
2009-04-02 12:54:25


    Neplakit į vieną krūvą ES ir NATO.

    ES - tai dar vienas bandymas sumalti tautas į bendrą mišrainę. Ką jau darė Sovietija ir nusprogo.

    O NATO mums yra reikalingas - visų pirma tam, kad išprotėję Rusijos imperijos LiliPutai eilinį kartą nesugalvotų įsiveržti į Lietuvą.

    Taigi, kol Rusijos imperija nebus galutinai likviduota ir išdalinta į normalias tautines valstybes imperijoje gyvenančių tautų istorinėse-etninėse žemėse, tol NATO mums pravers.

    Tik, žinoma, laikas jai pasisukti nuo visokių Irakų bei Afganistanų teisinga kryptimi ir susitelkti esminiam uždaviniui - Rusijos imperijos galutinei likvidacijai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Bir 2009 01:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    VERSUS - žurnalas 2009 nr.5 www.versusmedia.lt

    Naujas Vido Rachlevičiaus leidžiamas žurnalas ,,VERSUS,, aprašo pagrindinius pasauliui aktualius dalykus.

     1> Obama neturi JAV piletybės

     2> 1907 m. ROKFELRIAMS pavyko JAV perimti dolerio leidybą į savo nuosavybę - non sensus - KUR TAI GIRDĖTA, KAD VALSTYBĖS PINIGUS LEISTŲ PRIVAČIŲ ŽMONIŲ ŠEIMA

     3> WW1 ir WW2 suplanavo JAV ROKFELERIAI, ir dabar - DĖMESIO VISIEMS - SUPLANUOTA WW3 BRANDUOLINIS OBAMOS VALDYMO KADENCIJOS PABAIGOJE.

     4> ŠIUO METU PASAULĮ PERSIDALIJA  JAV IR RUSIJA

     5> PLANUOJAMA VISIŠKAI PANAIKINTI DOLERĮ /,,knygos,, visi pinigai bus mūsų,,/

     6> HITLERIS PO KARO LIKO GYVAS, NES KARO METU VOKIEČIAI PO ANTARKTIDA ĮRENGĖ MIESTĄ-VALSTYBĘ /2mln.GYVENTOJŲ/ IR HITLERIS MIRĖ NORMALIA MIRTIMI 1964 m.....

     TOLIAU REIKIA TIK PARAŠYTI - INFORMACIJA APMASTYMUI.

     J.PR. LIETUVA PIRMIAUSIAI, NES MES ESAME VIENŲ VIENI.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Bir 2009 01:25 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
   Perspėju, kad įeinant į www.versusmedia.lt bando prisikabinti "trojanas".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2009 03:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    JEIGU NARIAI - TAI TURIME PAJĖGTI PADĖTI GINKLUOTA JĖGA.
    KARO ATVEJU MES ESAME ĮPAREIGOTI PADĖTI IR KITOMS NATO NARĖMS GINTIS.

    NATO 3 PUNKTAS ĮPAREIGOJA IR NATO NARES VISOKERIOPAI STIPRINTI SAVO GINKLUOTĄSIAS PAJĖGAS, O MES NEVYKDOME ŠIO PUNKTO - TURIME PER MAŽĄ SKAIČIUMI ARMIJĄ, MENKĄ REZERVĄ IR NEDIDINAME KARIŲ SKAIČIAUS BEI GINKLUOTĖS.

    J.PR. LIETUVA PIRMIAUSIA.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2009 18:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Spa 2007 18:45
Pranešimai: 170
Juozas Prasauskas rašė:
   

     3> WW1 ir WW2 suplanavo JAV ROKFELERIAI, ir dabar - DĖMESIO VISIEMS - SUPLANUOTA WW3 BRANDUOLINIS OBAMOS VALDYMO KADENCIJOS PABAIGOJE.

     6> HITLERIS PO KARO LIKO GYVAS, NES KARO METU VOKIEČIAI PO ANTARKTIDA ĮRENGĖ MIESTĄ-VALSTYBĘ /2mln.GYVENTOJŲ/ IR HITLERIS MIRĖ NORMALIA MIRTIMI 1964 m.....

 


    Nelabai tikiu, kad kas galėtų planuot WW3 branduolinį karą, juk tada nebūt niekam naudos, tuo labiau nugalėtojams, nes pasaulio gamta žūtų, o sekoje žmonės. Tad kam tas WW3?

    Dėl A. Hitlerio, primena pasaką :) Nebent yra konkretūs faktai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Bir 2009 19:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
   Remiuosi taip tik spaudos duomenimis arba ,,balta informacija,, - kaip sakoma žvalgybininkų.

   Čia remiuosi trimis šaltiniais:

    1> nauja pasaulio santvarka

    2> sąmokslas prieš žmoniją /aut,Vilius Bražėnas/

    3> šių metų Vido Rachlevičiaus redaguojamu žurnalu ,,VERSUS,, NR.5

    4> p. Algirdo Paleckio ,,Fronto,,lyderio žodžiais pasakytais gal prieš savaitę RINKIMAI laidoje į Europos Parlamentą

    5> situacijos analize tarp abiejų Korėjos respublikų.

    ---- Taip,tokiais dalykais būtų sunku tikėti, jų niekas tiksliai ir nenusakys, bet čia jau vadinama žvalgybinė ,,baltoji informacija,, iš visiems prieinamų šaltinių, nors kada reikia gauti, tai dažniausiai kažkas skaito arba dar kiti atsikalbinėjimai.

    Viena iš bibliotekininkų užduočių ir yra paslėpti kaip kurią informaciją ir ji tampa tik ,,tarnybiniam naudojimui,,.

    Ką girdėjau pats - tai tai, kad buvęs įtakingas vokietis pasakė, kad Europos Sąjunga įkurta tik laikinai. /KITTEL - žiūrėti internete, brolis Otto Kittel žuvo kaip asas pasaulyje./

    J.PR. LIETUVA PIRMIAUSIAI.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007